Wpis z mikrobloga

#chwalesie, bo właśnie spełniają się moje marzenia o IT! :)
Pomyślnie przeszedłem dwa pierwsze etapy rekrutacji i przed chwilą dostałem zaproszenie na lunch z CEO do Warszawy.

Trochę więcej (głównie o marynarce w IT) w tym wpisie: http://www.wykop.pl/wpis/22994039/pol-roku-sluchalem-narzekan-rodzinny-ze-nie-pracuj/


#programowanie #it #webdev #praca #ruby

Wołam i dziękuję tym, co wsparli mnie dobrym słowem, albo prosili o zawołanie:
@czeblin1: @iksdede: @IcyHot: @biwalencik: @luxresh: @zenon1002: @Depresjonistka: @onsok: @madb: @Dassault: @TulipanowyPostumentMelodii: @nero22: @czterystaczterdziesciicztery: @Yudep: @CptBrit: @Crisu: @Senju: @nn1upl: @diaboliqer:
  • 42
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nie no, 2,5k na rękę jako pierwsza praca w IT to nie jest jakoś bardzo słabo. Od czegoś trzeba zacząć. Popracuje 3-4 lata i stawka wzrośnie 4 krotnie. Ci co pompują ze stawki i wczorajszej marynarki mają ogromny ból dupska, że w wieku 19 lat ktoś ma super perspektywę i mimo niedopasowanej marynarki wygląda lepiej od nich xD Gratuluję i szanuję!
  • Odpowiedz
@PanBeton: super, gratuluję;-) ale od siebie dodam byś trochę spasował z opisywaniem szczegółów. Był już taki Mirek co za dużo pisał i pożegnał się z pracą. wbrew pozorom sporo osób czyta mirko
  • Odpowiedz
@PanBeton: Gratulacje mirku! Właśnie ostatnio rozważam ogarnięcie Ruby i Railsa, bo wszyscy we fronty uderzają i dość ciężka sytuacja na rynku juniorów. No i mnóstwo jest tych kursów HTML CSS JS.
  • Odpowiedz
  • 1
@Greg36: tak :) to jest jedna z tych rzeczy, które bardzo podobają mi się w tej firmie. Kilkadziesiąt osób w kilku oddziałach w Polsce, a i tak CEO zaprasza każdego juniora na lunch żeby go poznać. Ogółem słyszałem same bardzo dobre opinie.

@Bambro: pieniądze to dla mnie kwestia drugorzędna. To nie jest dużo, ale to moja pierwsza praca w IT, a nie mam nawet studiów.
  • Odpowiedz
  • 1
@christopher-globetrotter: w Ruby on Rails też jest ciężka sytuacja dla juniorów. To była moja pierwsza rozmowa, ale na pewno nie pierwsze CV jakie wysłałem. Co do frontendu to może i wszyscy w niego uderzają, ale 3/4 nie wychodzi poza HTML, CSS i prostego JSa. Jak ogarniesz Angulara to nie powinieneś mieć dużego problemu z pracą.
  • Odpowiedz
@PanBeton: nie zrozum mnie źle, szanuję, ale znam typów którzy po gównostudiach dostali robotę w Warszawie 6k brutto w jakimś śmiesznym banku przy klepaniu dwóch przycisków, podczas kiedy Ty:
-coś umiesz, bo dostałeś robotę
-przeszedłeś 2 rozmowy i masz obiad z prezesem
-dostaniesz 2.5k w najdroższym mieście kraju?
mi po prostu śmierdzi, obyś się na minę nie wpieprzył, ale jak dasz sobie radę to oczywiście jestem dumny jak starszy brat
  • Odpowiedz
@PanBeton: hehe, mój plus na coś się przydał :D A teraz ciesz się i oby uczucie, że programowanie to najfajniejsza praca na ziemi trwało jak najdłużej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Bambro: porobi 3 miechy i zwieje do korpo, jak większośc ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Bambro: A ile można zarabiać w pierwszej robocie z zerowym doświadczeniem? 2.5k na początek w IT to moim zdaniem normalne. W pierwszej pracy nie chodzi o to, żeby dużo zarabiać, tylko żeby łapać doświadczenie i dużo się uczyć. Jak mu dobrze pójdzie to po roku zmieni pracę i będzie zarabiał 4k.
  • Odpowiedz
@maniac777: Unamo zatrudnia dzisiaj przeszło 50 osób, w 4 różnych miastach (Warszawa, Wrocław, Kraków, Londyn), a przychody firmy w zeszłym roku były na poziomie kilku milionów złotych.
@PiersiowkaPelnaZiol: Wszystkie kwoty w ogłoszeniach to kwoty netto.
@Triplesix: Rozmowy rekrutacyjne przeprowadzają u nas zespoły w których dana osoba będzie pracowała. Ja spotykam się z każdą osobą bo wierzę że pracuje się z kimś, a nie dla kogoś, a
  • Odpowiedz