Wpis z mikrobloga

Hej geograficzne świry. Wiedzieliście, że w Polsce mamy #wulkany ? czy może #wtf ? Spokojnie, żaden nie wybuchnie, ale kilka wygląda całkiem ładnie. Bardzo... wulkanicznie Np. "dolnośląska Fuji" czyli Ostrzyca, o której już był kiedyś filmik z płomieniem na głównej oraz Góra Grodziec, na której szczycie wybudowano średniowieczny zamek. Zamek na kraterze wulkanu (ʘʘ) a właściwie skale pozostałej po kominie wulkanicznym, zwanej nekiem.
Ale i tak w tym temacie rządzą Czesi, którzy Zamek Trosky umieścili... na dwóch kominach wulkanicznych. Więcej o tym oraz o innych ciekawostkach, związanych z wulkanizmem w piątym odcinku "Motyla i Globusa"

Wczorajszy mój wrzut z odcinkiem trafił do wykopowego urwiska. Czyli pewnie zawiśnie i nie pojawi się na głównej ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Niemniej, jeśli ktoś jeszcze nie miał okazji - dzięki za kop. Już nikogo nie wołam.

http://www.wykop.pl/link/3668997/co-nam-daja-a-co-zabieraja-wulkany-czy-sa-w-polsce-motyl-i-globus-5/

Zapraszam do subskrybowania tagu #motyliglobus gdzie sobie dyskutujemy o #mapy, #geografia i świecie :)
Pannoramix - Hej geograficzne świry. Wiedzieliście, że w Polsce mamy #wulkany ? czy m...

źródło: comment_g6StP424RTlqmZxsmE2Ws9SEesz419Mh.jpg

Pobierz
  • 18
@Pannoramix: aby pojechać na Dolny Śląsk i sobie te wulkany i skały pooglądać (co mnie niesamowicie ciekawi) to muszę przejechać całą Polskę - a więc brak czasu i kasy :< ale poczytać zawsze fajnie.
@Fevx: Zrób tak. Wez bilet weekendowy w Intercity na długi weekend majowy (5 dni!) w cenie weekendowego. masz pociągi przez 5 dni poniżej 200 zł. Wyhacz jakiś nocleg za stówkę w Złotoryi albo okolicy i jesteś wygranym
@Pannoramix: tak muszę zrobić, ale to dopiero pewnie na urlopie.
Byłem kiedyś w Jaworze, ale wtedy skupiłem się na historii regionu, teraz czas na geografię :)
by pojechać na Dolny Śląsk i sobie te wulkany i skały pooglądać (co mnie niesamowicie ciekawi) to muszę przejechać całą Polskę - a więc brak czasu i kasy :


@Fevx: @Pannoramix: zawsze mozna sobie urlop przeznaczyc na takie zwiedzanie, my z mezem etapami Polske chcemy zjezdzic. W ubiegle wakacje robilismy wycieczkę Krakow-Wroclaw i staraliśmy się dookoła objechac, co się da - byliśmy między innymi wlasnie na Ostrzycy, przepięknie tam jest.
@Fevx: @Pannoramix @agaja:
Nie wiem na jakim etapie życia jesteście, ale ja "zakładam gniazdo". W związku z tym, że Dolny Śląsk upodobałem sobie głównie ze względów turystycznych i co roku spędzałem tam urlop na objazdówkach (jednego razu 3000km w tydzień), stwierdziłem, że po co mam być tam turystą, skoro mogę być u siebie :D.
Polecam!