Wpis z mikrobloga

Nie wiem czy wykop to aby na pewno dobre źródło, by o to pytać xD (pewnie powinnam udać się na rakowe fora dla mamusiek) ale... Ślub i wesele - jak się w ogóle zabrać do organizacji tego przedsięwzięcia? Od czego zacząć, co jest ważne, co jest potrzebne, na co uważać, na czym można oszczędzić a na co warto wydać trochę więcej? Itp. Może jednak kilka osób ma jakieś doświadczenie i pomoże dwóm wykopkom (ja + @arka22)? #slub #wesele #pytanie #pytaniedoeksperta #zwiazki #kiciochpyta
  • 30
@cmentarnapolka: Po oglądaniu nagrań/zdjęć z wesel znajomych i rodziny mogę stwierdzić, że warto wziąć ogarniętego kamerzystę i fotografa, jeśli faktycznie chcecie mieć ładną pamiątkę. Syn kuzyna ciotki, który właśnie kupił lustrzankę i oferuje, że po taniości zrobi zdjęcia, to raczej nie jest dobry wybór. Znajoma tak przycebuliła i dostała fotki w stylu rosyjskich zdjęć ślubnych ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@cmentarnapolka: Pierwsze to sala i zespół. Najlepiej robić w tym samym czasie, jeśli Wam zależy na dobrym zespole albo sali, warto zorientować się jakie jedni i drudzy mają terminy. Później fotograf, ksiądz, suknia/garniak, menu, obrączki, wódka, auto, atrakcje, zaproszenia, winietki... :D Na początek najważniejszy jest zespół i sala, reszta przyjdzie Wam później.

Pro tip: Nie bierz kamerzysty. Dlaczego? Żeby film miał ręce i nogi, najczęściej trzeba mieć dwóch kamerztystów - a
@MrFruu dzięki wielkie za wyczerpującą odpowiedź :) weźmiemy to pod uwagę. Zmartwiles mnie tą salą, że aż tak szybko trzeba to ogarnąć bo planujemy ślub na wakacje 2018 no, ale może się uda jak już zaczniemy ogarniać
@cmentarnapolka: Powiem tak zależy gdzie! U mnie w okolicy te duże i fajne sale są zapewne zajęte na 2018 (wakacje). Ale możecie próbować w maju :) Nie wiem czemu ludzie tak unikają tego miesiąca - jest niby przesąd, ale czy ktoś jeszcze w to wierzy? Zapewne większość sal będzie miało wolne w maju, z zespołami podobnie.
@cmentarnapolka: jak juz pisano - sala, fotograf/kamerzysta, zespol (i pytanie do ktorej siedza na sali, co z tzw. "odgrywkami" - czy biora dla siebie, czy odliczają od ceny).

Jesli slub koscielny - kurs + poradnia (tutaj mozna isc na weekendowe badz czterotygodniowe, weekendowe sa godzinowo dluzsze - trwaja lacznie 13-16h, zwkle - 6-8h), jesli chcecie sie wlasciwie przygotowac, nie idzcie na pierwsze lepsze, tylko poszuajcie jakichs wartosciowych.
Mozecie sie dopytac ksiedza
@cmentarnapolka masz tu link do spisu rzeczy do ogarnięcia https://1drv.ms/w/s!AkLp62nSs3rnyBiBzY7OhyQwAmO5
Jeśli chodzi o budżet - policzcie ile jesteście w stanie odłożyć. Porozmawiajcie z rodzicami (jeśli rozważacie tę opcje) na ile są w stanie pomóc i co dokładnie (mama koleżanki stwierdziła po fakcie, że fotograf to niepotrzebna fanaberia).
Uzbrojeni w tę wiedzę jesteście w stanie określić listę gości na mniej więcej. Znając liczbę gości, szukajcie sali, która zmieści się w budżecie. Warto pytać
@cmentarnapolka: nie przejmujcie się tak salą, na wakacje uda wam się wstrzelić na pewno z terminem (a już zwłaszcza na >rok). Z drugiej strony zastanówcie się, czy wesele w czasie wakacji to dobry pomysł, jak połowa rodziny będzie na wyjazdach?

Najważniejsze jest ogarnięcie spraw terminowych - kościół, sala, zespół/DJ, fotograf.

A co do samochodu, to nie trzeba wynajmować limuzyny. Zwykłe ładnie utrzymane czarne auto z segmentu B wystarczy.

I polecamy nasz