Wpis z mikrobloga

W weekend, podczas spotkania "Aborcja farmakologiczna - fakty i mity" w krakowskim Ogniwie, do klubu wpadło dwóch gości w kominiarkach i spryskało uczestniczki oraz lokal kwasem masłowym. Brawo, obrońcy życia i moralności, wspaniała akcja. Sabaton pewnie już nagrywa kawałek o tej imponującej szarży.

#bekazpodludzi #polityka #neuropa #bekazprawakow #4konserwy
fidel - W weekend, podczas spotkania "Aborcja farmakologiczna - fakty i mity" w krako...

źródło: comment_IKLuVfcpEa3app4cpAfgT2T91IZMzIYw.jpg

Pobierz
  • 24
@O5KAR: Różne środowiska, grupy czy osoby mogą się nie zgadzać co do definicji "ludzi", ale cieszę się z przejawu RIGCZ. Piąteczka.

O zatrzymaniu, niestety nic mi nie wiadomo :(
@O5KAR: Jednocześnie wielu biologów, powołując się na ten sam obiektywizm nauk ścisłych twierdzi coś zupełnie odwrotnego.

A jeśli już jesteśmy przy argumentach "a ciocia z Ameryki powiedziała, że...", to moja ex jest biotechnologiem, obecnie pracującym w Oxfordzie (więc przebijam "studiowałem"). Zwykła mówić o tym "życiu" "zlepek komórek".

Niemniej, nie o tym jest ten wpis :)
@O5KAR: Być może Domestos powinien być zakazany, bo "życie". Nie chodzi o "życie", tylko "życie ludzkie" w jego odcieniach, a tego pojęcia, jak już słusznie zauważył @drhipis nauki biologiczne nie regulują.
@fidel: Co odwrotnego? Chętnie poznam choćby jednego, który twierdzi, że ludzki zarodek, albo płód nie jest żywym organizmem gatunku lidzkiego. Jeśli o tym mówisz.

... nie będę oceniał kompetencji Twojej ex, ale każdy organizm wielokomórkowy jest "zlepkiem komórek". Ten "argument" dziwnie często słyszę wśród zwolenników abortowania ludzi, którzy mają prawo nie rozumieć tego.

Odpowiedziałem na komentarz @drhipis i mogę tylko powtórzyć, że pojęcie gatunku jest jak najbardziej określone.
@O5KAR Pisałeś "niewinnych ludzi", teraz piszesz organizmach. To różnica.

Polecam „Od zygoty do osoby: potencjalność, identyczność i przerywanie ciąży” Joanny Różyńskiej. Cytuje wielu biologów - takich, z którymi się zgodzisz oraz innych, których kompetencji możesz nie chcieć kwestionować :)

Tak pierwszy z brzegu, genetyk prof. Marek Świtoński z UP w Poznaniu.

Ale serio, tu nie o tym.
@fidel: Człowiek to organizm gatunku ludzkiego, inne definicje są subiektywne i zależne od religii, ideologii, albo egoistycznej wygody. Dodałem niewinność bo uważam, że kara śmierci powinna obowiązywać w wyjątkowych przypadkach.

Adiunkt w Zakładzie Etyki Instytutu Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego


Dziękuję, ale filozofia mnie nie interesuje, ani subiektywne pojęcie "osoby". Naprawdę chętnie poznam biologa który kwestionuje pojęcia życia, organizmu albo gatunku, w kontekście ludzi oczywiście podczas rozwoju płodowego. Wystarczy jedno nazwisko i źródło.
@O5KAR Pani cytuje licznych biologów, napisałem wyraźnie dlaczego polecam. Bardzo solidna monografia.

A w kwestii biologicznej perspektywy zacytuję wspomnianego prof. Świtońskiego, przedstawiciela nauk ścisłych, które uważasz, że wypowiadają się w tej kwestii jednoznacznie:

Konferencja zorganizowana właśnie przez Polską Akademię Nauk, do której Pan również należy, próbuje odpowiedzieć na pytanie od kiedy zaczyna się człowiek. Spotykają się genetycy i bioetycy. Czy znajdujecie jakieś miejsca styku?

Prof. Marek Świtoński: - Z całą pewnością jesteśmy
@fidel: Dzięki, sam to cytowałem ostatnio w innej rozmowie. Obawiam się tylko, że inaczej to interpretujemy, ale dla mnie oczywiste jest, że prof zakwestionował subiektywne stawianie tej cenzury przez polityków, a "ludzkość" w tym kontekście wydaje się być tym co filozofowie czy teolodzy i właśnie politycy uznają.
@fidel: bo to pierwszy raz tego typu akcje? xD co ty sie dopiero obudziles? obie strony mają grubo pod kopułą nasrane wiec nic mnie nie zdziwi.