Wpis z mikrobloga

Posiadam Canona 550D i chciałbym zrobić upgrade sprzętu i tutaj pojawia się pytanie zadane w ankiecie. Ogólnie przeskok na inne body w tym przypadku 70d da mi jedynie ciut sprawniejszy AF, lepszą dynamikę pracy czułości ISO oraz wygodę obudowy (mid-size + obrotowy ekranik) a tak to 550D jako tak najgorszy nie jest a z szybkimi jasnymi szkłami daje rade. Sam już nie wiem... głowię się z decyzją dobre kilka tygodni (,) Przesiadka na inne body to kosztowna akcja a za tą kwotę mogę uzupełnić szklarnię dobrym tele.

Dla pytających o to w czym był by wykorzystywany sprzęt poniżej galeria moich fotografii. Proszę się nie kierować tym że mało zdjęć w ruchu, po prostu nie mam tylu okazji by foćic w ruchu a jak już to zdjęcia w dużej mierze przestrzelone których nie publikuje.
galeria

#fotografia #canon #pytanie #pytaniedoeksperta #kiciochpyta #dslr #aparaty #lustrzanki #kameraboners #filmowanie #filmmaking

Co robić

  • Kupić Canona 70D + Sigma 18-35 1.8 13.6% (3)
  • Zostwić 550D i kupic Sigme18-35 i C 70-200 F4 z IS 86.4% (19)

Oddanych głosów: 22

  • 12
@vladek: No właśnie myślałem o pełnej klatce (6d) ale ostatnio APS-C wraca na salony i jest szerszy wybór szkieł pod mniejsze matryce. I chyba zrobię tak jak mi radzicie w ankiecie jak i odpowiedziach. Zostać przy obecnym 550D bo jeszcze posłuży trzy razy tyle a za kilka lat kupić nowe body np 7D MK II jak budżet pozwoli ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@S___K: a co pstrykasz? ja po przesiadce z 50D na 6D już nigdy bym nie wrócił do APS-C. Coraz mniej szkieł robią typowo pod cropa. A i szumy i obrazek z pełnej klaty bardzo ładny. Ładną używkę idzie wyhaczyć już za 3,8-4k albo nawet mniej. Sigmy 18-35 nie kupuj, autofocus tam jest ostro zwalony i pomimo zabawy z kalibracjami będziesz klął na celność. Chociaż optycznie jest miodzik. Jak coś to mam
@S___K:
Z 350d przesiadlem sie dopiero, gdy padl. Pewnie da sie go jeszcze uratowac, ale to mi dalo dobry powod, by kupic 70...
Jesli nie zarabiasz kasy na foceniu, to spokojnie mozesz zostac przy 550 jeszcze troche. Dozbieraj kase na FF albo jakis przyszly nowy apsc, kupuj szkla jesli chcesz (tylko jesli myslisz o ff w przyszlosci - nie kupuj efs, potem trzeba sprzedawac).
A jesli chcesz zarabiac - raczej ff
@Paviarotti: podawałem link wyżej ale tutaj też wrzucęGaleria z moimi fotografiami . Z chęcią bym się przesiadł na ff ale budżet mi na to nie pozwala a bidowanie z body ff na samych szkłach m42 nie za bardzo mi podchodzi kiedy chce poczuć focenie na pewnym af (focilem samym heliosem poltora roku, obrazek nieziemski i duch fotografowania manualem lecz udręka z loterią zdjęć w ruchu). Sigmę kupię bonjuż się na
@Paviarotti: podawałem link wyżej ale tutaj też wrzucęGaleria z moimi fotografiami . Z chęcią bym się przesiadł na ff ale budżet mi na to nie pozwala a bidowanie z body ff na samych szkłach m42 nie za bardzo mi podchodzi kiedy chce poczuć focenie na pewnym af (focilem samym heliosem poltora roku, obrazek nieziemski i duch fotografowania manualem lecz udręka z loterią zdjęć w ruchu). Sigmę kupię bonjuż się na