Wpis z mikrobloga

Mirki pracowałem 3 miesiące w 2015 w Holandii (na biało) i dostałem w 2016 Jaaropgaaf. Z powodu wyjazdów i braku czasu (problematyczność rozliczenia Holenderskiego PIT-a - przynajmniej dla mnie) do dziś go nie rozliczyłem.

Czy mogę w tym roku jak gdyby nigdy nic rozliczyć go bez żadnych sankcji w tym okresie rozliczeniowym? Jeżeli powinienem dostać zwrot z tamtego PIT-a to coś mi odejmą czy jak sytuacja wygląda?

#prawo #urzadskarbowy #pytanie #finanse #holandia #pracazagranica #zagranico
  • 15
@cebula12klocuch13: Jeżeli otrzymałes(aś) z Holandii pismo o nazwie Aangiftebrief 2015 oznacza to, że holenderski urząd podatkowy wzywa cię do rozliczenia w wyznaczonym na nim terminie. Za rok 2015 jest to 1 LIPIEC 2016. W takim wypadku, musisz rozliczyć się z podatku dochodowego w Holandii zarówno wtedy kiedy przysługuje ci jakiś zwrot podatku jak i wtedy gdy wychodzi ci jego dopłata. Jeżeli tego nie zrobisz urząd Belastingdienst może obciązyć cię karą w
@Amfidiusz: @urwis69: @anetaha:

nie dostałem żadnego Belastingu. Co ciekawe - dostałem "Jaaropgaaf" za 2016 rok (mimo że w 2016 NIE BYŁEM nawet w Holandii). Najprawdopodobniej to jakieś wyrównanie pracodawcy (?). Tak myślę, bo w 2015 mieli jakieś podatkowe problemy i nieścisłości pisali nawet w prasie o tym. Co w takiej sytuacji zrobić? Rozliczyć to na 2016 i podać że byłem w jakimś terminie w NL?

Aha i jeszcze jedno
Pobierz cebula12klocuch13 - @Amfidiusz: @urwis69: @anetaha: 

nie dostałem żadnego Belastin...
źródło: comment_iznB6NWaXa14fUresTikcefTJUshpCQc.jpg