Wpis z mikrobloga

Skoro uważasz że jakakolwiek wymiana słów w internecie nie ma wpływu na nic (odchodząc nawet od tematu na który piszemy ale niech posłuży jako przykład) to po prostu nie pisz.


@dqdq1: Słowa, czyli forma, wpływu niemal żadnego nie mają, bo najważniejsza jest treść.

Lepiej przy użyciu najgorszych słów potępić gwałt, niż przy użyciu najpiękniejszych, go pochwalić.
Słowa, czyli forma, wpływu niemal żadnego nie mają, bo najważniejsza jest treść.


@Tical25: Gdyby nie miały żadnego wpływu to treść mogła by istnieć bez nich co poddaję w wątpliwość.

Lepiej przy użyciu najgorszych słów potępić gwałt, niż przy użyciu najpiękniejszych, go pochwalić.


@Tical25: Uważam sam akt gwałtu za "wielką krzywdę". Twoja pierwsza wypowiedź była niefortunna i można z niej wyczytać coś czego wierzę że nie miałeś na myśli ( ͡
@dqdq1 widzę że jesteś aktywny w tym w pisie więc może ty odpowiesz na moje pytanie bo OP jakoś nie potrafi się wypowiedzieć i wytłumaczyć z czego beka w jego wpisie, czy wszystkie gwałty są takie same??
@Tical25 "Jak islamiści myślicie, że po gwałcie kobieta została zbrukana i już można zrobić z nią co się chce, bo największa krzywda jaką jest penetracja już się dokonała. Prezentujecie czysto przedmiotowe traktowanie kobiet"

Lepiej bym tego nie ujoł.
@SiO2: nie jestem specjalista od gwałtów, ale występuje (chyba)takie coś jak "gwałt ze szczególnym okrócieństwem" "gwałt zbiorowy". Pewnie są inaczej rozpatrywane przez sądy.
@dqdq1

nie jestem specjalista od gwałtów, ale występuje (chyba)takie coś jak "gwałt ze szczególnym okrócieństwem" "gwałt zbiorowy". Pewnie są inaczej rozpatrywane przez sądy.


No to przecież to samo jest na screenie OP'a - tak samo, jak stopniuje się morderstwa, tak samo gwałty.

@Datura

#!$%@?łbym młotkiem za napisanie czegoś takiego...


Zastąp gwałt morderstwem i zastanów się nad tym: czy większość ludzi wolałaby zostać zamordowana przez strzał z pistoletu, czy przez nabijanie na pal?
zy większość ludzi wolałaby zostać zamordowana przez strzał z pistoletu, czy przez nabijanie na pal?


@ration: Większość ludzi wolałaby nie zostać zamordowana.
Pewnie też ta większość wolałaby aby ewentualnie żaden przegryw bez godności nie rozpisywał się w internecie o tym że skoro zginęli szybko to w sumie nie stała im się wielka krzywda.
@Datura:

Większość ludzi wolałaby nie zostać zamordowana.


Ale mówimy o mniejszym złu.

Zło można stopniować i mniejszym złem jest "subtelne morderstwo" przez zastrzelenie, niż przez nabicie na pal - to samo w przypadku pobić, kradzieży, wojny, czy gwałtów.
tak samo, jak stopniuje się morderstwa, tak samo gwałty.


@ration: Tak, stopniuje się. Nie wiem ile z gwałtów popełnianych przez Polaków to gwałty ze szczególnym okrucieństwem. Ta rozmowa wynosi nas na pewien poziom abstrakcji który jest dla mnie nowym i nieszczególnie interesującym doświadczeniem. Jeśli jesteś ciekawy dlaczego, to zapytaj przypadkowej kobiety czy wolałaby zostać zgwałcona przez Polaka czy araba, a później przekonać ją dlaczego zgwałcenie przez Polaka jest lepsze.