Wpis z mikrobloga

Mireczki mam pytanie, robię import około 450 produktów z XML'a - mam napisany skrypt w php.

Odpaliłem go - wszystko elegancko działa, ale po jakichś 10 minutach wyskoczył mi błąd 500 serwera :/ Wiecie może jak zrobić, żeby nie wyskakiwał? Szacuję, że koło 30 minut musi się taki import wykonywać.

#webdev #php
  • 10
@jaskowice1: swoją drogą coś robisz nie tak skoro import 450 produktów z xmla ma trwać pół godziny.

Nie wiem jak to się robi w świecie phpa, normalnie gdyby faktycznie nie dało się doprowadzić tego do normalnego czasu to bym robił to asynchronicznie i po problemie. Pytanie dlaczego masz tę pięćsetkę, może by wystarczyło zajrzeć do loga? Raczej prostsze niż szukanie szklanej kuli.
@jaskowice1: zrób ten import na lokalu. Na serwer wgraj SQL czy coś przyjaznego. Taki komercyjny hosting pewnie ubija procesy, które trwają zbyt długo.
Po drugie import 450 produktów z XMLa powinien być zrobiony poniżej minuty. Co ty tam masz nawet zdjęcia base64 zakodowane?
@jaskowice1: Importuj tylko część. Np. importujesz 50 produktów i kończysz skrypt, uruchamiasz skrypt kolejny raz, sprawdzasz które produkty są zaimportowane, uruchamiasz kolejny raz i tak do skutku. Kiedyś tak robiłem, bo był to jedyny sposób na import wszystkich produktów ze sklepu.
@jaskowice1 oh panie mi import 70k produktow trwa okolo 15 - 20min. Z początku mialem problem z wydajnością, ale wystarczylo dodać indeksy tu i tam i smiga dobrze :-) co do 500 trzeba przejrzeć logi ;-)