Wpis z mikrobloga

@John_archer: 100 milionów na 5 sezonów po 15 odcinków? 15 odcinków w sezonie to teraz rzadkość dla najlepszych seriali, bo większość to około 12/13 maksymalnie, a coraz częściej schodzi się do 10 lub nawet 8. Tak więc trochę ponad milion na odcinek to zdecydowanie za mało na "dobre zrealizowanie".
@LubieDlugoSpac: Dużo zależałoby od obsady. Przy takim budżecie to wychodzi ponad 13 mln na odcinek, czyli tyle ile najdroższe sezony ER-
@LubieDlugoSpac: 13,(3) milona na odcinek niby dużo, ale zrealizowanie tego dobrze to masa kasy na efekty specjalne. Zobacz, że Władca Pierścieni to już było ~95kk $ na film, a ostatni Hobbit 180kk $. Mówilibyśmy tu o podobnych kosztach proporcjonalnie do czasu, czyli trzeba by znacznie więcej pieniędzy.
Poza tym sam Silmarilion to bardzo ciężka lektura jak dla mnie, a Hobbita czy Władcę czytałem. Nie wiem czy idealnie nadawałaby się na serial.
@LubieDlugoSpac: Budżet 6 sezonu Gry o Tron wynosił 100 milionów dolarów, czyli na 1 odcinek przeznaczano 10 milionów. Ty proponujesz 13,3 mln USD na odcinek, czyli...mało. Gra o Tron mimo swojego rozmachu jest mocno ograniczona finansowo i jakościowo, często po prostu widać greenscreena albo czuć klaustrofobie miejsc gdzie toczy się akcja. Bitwy są rzadkie i bądźmy szczerzy - bardzo przeciętne pod względem jakościowym i wielkościowym, a w Silmarillionie jest ich znacznie