Wpis z mikrobloga

Czy język obcy na studiach jest na dobrym poziomie? Szczególnie chodzi mi o Politechnikę. Z tego co słyszałam to mam do wyboru angielski (juz nim rzygam wiec odpada na starcie), niemiecki (nigdy się nie go nie uczyłam) i rosyjski (uczylam się go 6 lat). I teraz nie wiem czy opłaca się zapisywac na niemiecki zeby nie okazało się potem ze i tak niczego się na nauczę bo poziom kiepski, czy kontynuować rosyjski (nie utrwalam wiedzy ze szkoły wiec znam tylko troche wiecej niz podstawy) i znać język na lepszym poziomie. Jak jest waszym zdaniem? (Politechnika Poznańska)

#studbaza #jezykiobce #nauka #politechnika #politechnikapoznanska
  • 13
  • Odpowiedz
  • 0
@Ilod: czyli jakbym chciała wybrać się na niemiecki, a sadze ze większość miała niemiecki w gimnazjum i liceum, to bym musiała nadrabiać podstawy?
  • Odpowiedz
@Crowlek możliwe, u nas były dwie grupy. Osoby które kiepsko znały język i bardziej zaawansowanie. Myślę, że niemiecki jest mniej popularny i będziecie zaczynali od początku
  • Odpowiedz
@Crowlek: w zależności od zaawansowania są różne grupy. Na dziennych miałem 7 grup angielskiego, na zaocznych 3 grupy. Język jak w liceum, czyli klepanie gramatyki. Ale często też robiliśmy branżowe rzeczy i to w temacie branżowym jest egzamin końcowy (certyfikowany ACERT), więc tragedii nie ma.
  • Odpowiedz
@Crowlek: Niezależnie od poziomu języka egzamin końcowy jest ten sam dla wszystkich. Przynajmniej u mnie tak było. Co do samych zajęć na wstępie robią wam test językowy aby przydzielić was do grup na taki poziom jaki reprezentujesz.
  • Odpowiedz
@Crowlek: co prawda ja nie na Politechnice, ale u mnie na angielskim właśnie też był najpierw test i na jego podstawie podawali Ci grupę odpowiednią, ale można było się zapisać do której się chciało. do wyboru było 6 lub 7 różnych poziomów. test był on-line.
  • Odpowiedz
@Crowlek: u mnie również był test i przypisywali do grup ale szczerze, lepiej się dowiedzieć u kogo najlatwiej zaliczać i kompletnie olać jezyk, szybciej, sprawniej i efektywniej wyjdzie uczyć sie go w domu.
  • Odpowiedz