Wpis z mikrobloga

Cześć Mireczki :D Przymierzam się do zakupu swojego pierwszego telefonu z China na #aliexpress a dokładniej na na #goldway . Zastanawiam się nad formą płatności. Czy zakupy bezpośrednio z karty płatniczej dają takie same możliwości co do zwrotów/sporów jak Paypal? Z tego co czytałem Paypal dobrze działa pod tym względem. Jeśli chodzi o Paypal to musiałbym podpinać kartę walutową pod niego itd. co przysporzyło by dodatkowych ewentualnych problemów.
#aliexpress #goldway #xiaomi
  • 24
@Aeny: to zależy od banku, np taki #mbank ostatnio kazał mi się pałować powołując na regulamin MC którego mi nie pokazał i nie zacytował, napisali i mam uwierzyć, że tak jest, w PP dodatkowo jest opcja zwrotu kosztów za odesłanie
@Aeny: wiadomo, że nie ma co porównywać jakiś przelewów24 czy innych pośredników do karty, ale mając wybierać PP a karta ciężko by mi było jednoznacznie wskazać, właśnie mam spór na PP z gearbestem i czekam do piątku czy coś odpiszą
@robert83: mówię moje wrażenie może być trochę zakłamane bo mam złotą kartę kredytową - a jednak daje to troszkę inne traktowanie ze strony banku niż w stosunku do człowieka z zwykła kartą debetową, czy jakąś niskolimitową kredytową.
@Kubul: Płatność kartą to dodatkowe zabezpieczenie w postaci możliwości skorzystania z obciążenia zwrotnego, gdyby spór nie poszedł po twojej myśli. Z grubsza to tyle.
@Andczej porównuje z goldwayem, to akurat jasno wynika z postu :P Poza tym oczekuje pewności zakupu, no i brak ewentualnych problemow po zakupie w razie uszkodzenia telefonu w czasie transportu czy tez awarii w okresie gwarancyjnym. Czas wysylki to juz drugoplanowa rola.