Wpis z mikrobloga

Mireczki, jesteście w stanie podać mi jakieś pro tipy co do napisania zlecenia wyceny zlecenia stworzenia strony, serwisu internetowego? Wiem,że wielu z was programuje, pracuje w zespołach, więc macie często z czymś takim styczność. Co powinno zawierać takie zlecenie? Jakie informacje itp.? W grę wchodzą również apki zsynchronizowane z serwisem. (android i IOS).
#pytanie #pytaniedoeksperta #nieprogramowanie #webdev
  • 6
@Szpenio: Bardzo dobrze jest znać liste funkcjonalności zwłaszcza tych 'szczególnych'. To jest obarczone olbrzymią niedokładnością niestety i tylko im bliżej będziesz konkretnej specyfikacji tym dokładniej można szacować.

Ogólna rada: jeśli to ty jesteś po stronie zamawiającego - niedoszacuj i słuchaj argumentacji dlaczego co ile ma kosztować, jeśli reprezentujesz wykonawcę to przestrzel wycenę ale zastrzeż możliwość urealnienia wyceny wraz z określeniem szczegółowego przedmiotu zlecenia.
@Saeglopur: Dziękuję ci za odpowiedź. Dzięki za uświadomienie mnie o szczegółach funkcjonalności. A powiedz mi... Wdrażanie nowych funkcji w jakiejś tam wersji serwisu jest o wiele kosztowne niż wdrażanie ich przy tworzeniu serwisu i aplikacji od początku?
@Szpenio: Jeśli chcesz mogę ci z tym wszystkim w miarę pomóc ale to już musielibyśmy porozmawiać na PW albo mailowo, zajmuję się właśnie tym w dużym stopniu :)

A powiedz mi... Wdrażanie nowych funkcji w jakiejś tam wersji serwisu jest o wiele kosztowne niż wdrażanie ich przy tworzeniu serwisu i aplikacji od początku?


@Szpenio: Teoretycznie czasem powinno być prościej coś dodać ale w praktyce przeważnie to dramat i w przytłaczającej
A powiedz mi... Wdrażanie nowych funkcji w jakiejś tam wersji serwisu jest o wiele kosztowne niż wdrażanie ich przy tworzeniu serwisu i aplikacji od początku?


@Szpenio: w praktyce to już lepiej by było pisać od nowa lub od początku wiedząc o takich wymaganiach bo potem się okazuje że jest napisany gównokod który ciężko rozszerzać o nowe biznesowe wymagania lub nawet jest napisany dobrze, ale zwyczajnie nie był projektowany pod ewentualne spełnianie
@Szpenio: brief od klienta (co powinien zawierać znajdziesz na necie), poznanie jego potrzeb, spisanie dokumentacji projektowej, zaakceptowanie przez klienta i praca. inaczej wyceni Ci projekt zespół pracujący np. w scrumie, a inaczej w waterfallu, więc cięzko generalizować