Wpis z mikrobloga

@SweetDreams: chyba każdy który :

- ma 18 portów (lub więcej - np. do 24)

- przynajmniej jeden port Gb, reszta może być 100 Mbps

- zasilanie 12V DC

- gdyby był zarządzalny to już w ogóle pięknie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@SweetDreams: tzn nie wiem jak Cisco się układa w modelach, ale fakt że możesz mieć problemy ze switchem zarządzalnym, na 24 porty który nie będzie rackowy (a pewnie chcesz zwykłego malucha) a jak rack to zasilanie 230 (w sensie kablem zasilającym do kompa, mają wbudowane zasilacze)
  • Odpowiedz
@SweetDreams: Jakie urządzenia ten switch ma spiąć i ile ruchu przerzucać? W 100 Mbps już bym się nie bawił. Tylko 1 Gbps i więcej.
Niestety za 700-800 zł to Ty Cisco nie kupisz. Chyba że to ma być do laba. Ale jeżeli na produkcję to trochę ryzykownie brać urządzenia z drugiej ręki, nie mówiąc już o tym, że w przypadku Cisco nie będziesz miał legalnego softu.
Jaki masz budżet?
  • Odpowiedz
@SweetDreams: czyli stacje robocze i jeden serwer? Myślę że na takie potrzeby WS-C2960X-24TD-L wystarczy. Kosztuje to bez upustów 3795 USD + support.

@rasjanek20: przez całe lata sieci, a ostatnio bezpieczeństwo i skręcam trochę w stronę SDN/Cloud bo czuję, że w tą stronę świat idzie :)
Koń w stajni odpoczywa, a ja w domu leczę się z zarazy. Pochwaliłem się że 3 lata nie chorowałem i następnego dnia mnie rozłożyło :)
  • Odpowiedz