Wpis z mikrobloga

#volvo #xc90 #truestory
wczoraj mialem kontrole policyjnoo. dalem dokumenty i czekam 10 minut. przychodzi policjant i oglasza:
-"dowód rejestracyjny zostaje zatrzymany"
- za co?... sie grzecznie pytam... bo wiem, ze mam auto 100% sprawne i zgodne z przepisami.
- za nieprawidłowe oświetlenie... ktore jest niezgodne z przepisami.
- a która żarówka się nie świeci? bo komputer z auta nic mnie o tym nieinformował.
- zarówki są sprawne ale jest problem z kierunkowskazami, które ciagle się świecą... przednie lampy ma pan nieodpowiednie.
przez 30 sekund nawet mialem zwątpienie... wychodze z samochodu...
-prosze pokazac w czym problem
i on mi pokazuje w przednich lampach obrysówki :) ... widze, ze typ trzyma moj dowod rejestracyjny w reku i mu mowie:
- prosze mi dac dowod to pokaze panu odpowiednia adnotacje...i w tej chwili "wyrywam" mu z reki dowod.
wsiadam do auta... trzaskam drzwiami...zamykam je... uchylam okno... i mowie:
- co ty koles... frajera sobie szukasz? to sa obrysowki! twoj starszy kolega z firmy wkrecil ciebie i chcesz mi tu marudzic z wlasnego niedouczenia?
--czlowieku jade z 6 osobami... kazdemu zabierasz 30 minut czasu... marnujesz nam 6 godzin podrozy. i zadnego dowodu panu nie oddam!
- to zaostanie pan zatrzymany do wyjasnienia.
- cooooo? odejdz mi od auta... jade na posterunek policji.
no i jade jakies 2 km nikt mnie nie goni... ale stoi pod marketem policja wiec podjechalem i mowie co i jak.
koles sie za glowe zlapal i kazal jechac dalej. poprosilem zeby zglosil to do dyspozytora bo nie chce byc ganianym.
dobrze, ze wczesniej mi oddal prawko bo musialbym sie wracac do niego i pewnie dalby mandat za jazde bez prawka.
-------------
druga absurdalna kontrola, inne auto.
jakies 10 lat temu zostalem zatrzymany do kontroli w aucie mitsubishi canter... odkryta paka. do 3,5t na kat B
daje dowod rejestracyjny, prawko i czekam
przychodzi mistrzu i mowi:
-pan nie moze kierowac tym autem
-dlaczego nie? w czym problem?
-w dowodzie ma pan zaznaczone "auto ciezarowe"
-ale to auto nie przekracza 3,5t wiec moge.
-ma pan uprawnienia do kierowania autami osobowymi, a w dowodzie jest wyraznie napisane "samochod ciezarowy"
- dzwonie na policje!
-ale to nic panu nie pomoze
-pomoze bo przyjedzie madry policjant!
przyjechali i w 3 minuty moglem jechac dalej.
--------------
KENOX - #volvo #xc90 #truestory 
wczoraj mialem kontrole policyjnoo. dalem dokumenty...

źródło: comment_tpqbgN7JWh402wE4Xf3UZiV7xACFYVnG.jpg

Pobierz
  • 113
@DirtyS: Ty czytasz co ja piszę?

Jasne ze legalne, z boku pomaranczowe, z przodu białe, z tylu czerwone


@lemansblue: Pokażcie mi auto z przednimi obrysami/pozycjami pomaranczowymi i nabita homologacją europejska. Brak takiej homologacji powinien uniemozliwic rejestracje auta w UE, a stwierdzenie taiego czegos = zabranie dowodu.