Wpis z mikrobloga

Mirki elektronicy, pomożecie?
Chciałbym za pomocą aplikacji na androida załączać stycznik, podpięty do sieci LAN. Chciałbym kupić gotowy moduł z aplikacją.

Przykładowy moduł

Problem w tym, że moduły które znalazłem wymagają wejścia na stronę WWW, a mi zależy na aplikacji na Androida. Wolę także wejście na kabel LAN niż WiFi.

Znacie może jakieś rozwiązanie z aplikacją na androida? A może jest jakaś uniwersalna aplikacja do sterowania takimi modułami?

#elektronika #automatyka #arduino #raspberrypi #android #automatykadomowa #siecikomputerowe
Kammil - Mirki elektronicy, pomożecie? 
Chciałbym za pomocą aplikacji na androida za...

źródło: comment_cGTIj481m1dL8HVFE4swkIN6YJkWVXsK.jpg

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
@radekrad @Drail

Przejrzałem ten produkt sonoff, widzę że ma aplikację anadroida, super :). Tylko ja będe miał doprowadzony kabel ethernetowy (chodzi o sterowanie bramą), a moduł jest na wifi.

Teoretycznie mogę dać jakiś router i połączyć się z tym modułem w jednej puszce. Orientuje sie ktoś jak wygląda bezpieczeństwo takiego rozwiązania, można tam ustawić hasło dostępu do wifi lub ukryć sieć?
  • Odpowiedz
@Kammil: A zasięg WiFi nie dojdzie Ci do bramy? Skoro do bramy chcesz prowadzić kabel ethernetowy... to równie dobrze możesz umieścić urządzenie w domu i prowadzić kabel zasilający do bramy. Bezpieczeństwo... cóż, dobra konfiguracja WiFi.
  • Odpowiedz
@radekrad: Raczej nie dojdzie zasięg WiFi do bramy. Mam informację że ma być ciągnięty kabel ethernet do bramy, być może z możliwością zmiany później na inny system. Otwieranie bramy działa na zasadzie zwarcia jednego wejścia, w sumie możnaby pociągnąć sam kabel do "zwierania".

Co do bezpieczeństwa widzę że należy najpierw sparować urządzenie i podać login/hasło sieci, więc ok.
  • Odpowiedz
@Drail I jak mam mam tym wysterować bramę?
@mfusnik Ok, protokół do wysyłania poleceń, ale chyba wiązało by się to z budową własnej aplikacji, systemu a mi zależy na czasie :)
  • Odpowiedz