Wpis z mikrobloga

Witam Mireczki, mała recenzja Xiaomi Mi Air 13.

Długo zastanawiałem się, jakiego laptopa kupić, zależało mi na małej i poręcznej maszynie, która będzie wykorzystywana do pracy na uczelni, czyli typowo word, excel i internet. Wymagania postawiłem sobie wysokie, laptop miał być lekki i mały do tego z fullHD i dyskiem SSD.
Najlepszym wyborem moim zdaniem był Mi Air 13, kilka razy pytałem na wykopie, a także widziałem pytania innych o polecenie innej maszyny zamiast Mi Air 13, niestety zazwyczaj kończyło się to katastrofą, bo polecano laptopy dużo grubsze lub zdecydowanie cięższe.
Krótka specyfikacja Xiaomi Mi Air 13:
i5-6200u 2.3GHz, DualCore
GT 940MX
8GB DDR4
256GB SSD
Ekran FHD
Bateria 5400mAh
30.96 x 21.09 x 1.48 cm
1.280 kg
Laptopa zamówiłem w czwartek (9.03.) w sklepie GearBest z magazynu CN, z wysyłką DHL SG – jest to kluczowa informacja, wyjaśnię to niżej.
Pomimo informacji na stronie o wysyłce 16.03., laptop wyszedł z GB dnia następnego. I tutaj okazało się, że mój wybór przewoźnika był zły, laptop musiał przejechać z CN do SG, dotarł tam 12.03., aby wylecieć z SG dopiero 14.03., powodem jest brak codziennych transportów z SG do Lipska, jak to jest na trasie HK – Lipsk, dlatego w przyszłości, jeśli będziecie mieli możliwość dopłacenia paru groszy do DHL HK lub do magazynu HK to lepiej tak brać. W tym przypadku DHL SG kosztował ~6,5$, a DHL HK ~11$.
15.03. popołudniu pojawił się u mnie w domu, laptop dostał deklarację jako netbook za 100$, dzięki czemu zapłaciłem tylko 113zł VAT. Obyło się bez telefonu od DHL i wysyłania papierów. Laptop poza swoim pudełkiem zapakowany jest w dodatkowe duże kartonowe pudełko – 37 x 27 x 11 cm, a całość to prawie 3kg.

W pudełku znalazłem poza laptopem, krzaczkową instrukcję, małą lekką ładowarkę z długim kablem USB-C i przejściówkę na nasze gniazdko.

Pierwsze co zrobiłem po wyjęciu laptopa z pudełka i włączeniu go, to wrzucenie polskiego windowsa, oczywiście możemy też przejść z CN na EN, ale miałem wolny klucz, więc wolałem skorzystać z takiej opcji.
Jestem po dwóch dniach pracy na nim, spokojnie wytrzymuje około 6h (na baterii) przeglądania internetu, muzyki, oglądania YT, word/excel – nie była to ciągła praca ale przerywana.

PLUSY
- wygodne, duże klawisze
- podświetlana klawiatura
- duży, poręczny touchpad, z dobrze działającymi przyciskami
- cienkie ramki ekranu
- dobra jakość ekranu, jest jasny, a kolory odpowiednio nasycone
- mała waga
- ładny elegancki prosty wygląd
- dysk SSD
- dobre głośniki

MINUSY
- przycisk włączania umiejscowiony nad backspace

Podsumowując – czy warto?
Moim zdaniem zdecydowanie tak, jeszcze miesiąc temu cena laptopa nie spadała poniżej 800$, a teraz jest często poniżej 700$. Około 2750zł za takiego laptopa wydaje się być dobrą ceną, bo w Polsce ciężko za taką kwotę kupić coś podobnego. Oczywiście należy pamiętać o podatkach i już tak fajnie nie jest, ale przecież od tego mamy DHL, który często rozlicza na podstawie deklaracji ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zdjęcia → LINK

LINK Xiaomi Mi Air 12 za 479,99$ z kuponem JubiMI12DE
LINK Xiaomi Mi Air 13 za 689,99$ z kuponem MIAir13LP magazyn HK


#laptopy #xiaomi #zakupyzchin #itemyzchin #pcmasterrace #gearbest
Dla zainteresowanych mój własny tag #andczejpoleca zapraszam do obserwowania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
BEZ REF: MiAir12, MiAir13
źródło: comment_D6YxBT4BaHlsxd2sqIyIgqq1xQhpsZD6.jpg
  • 184
Około 2750zł za takiego laptopa wydaje się być dobrą ceną


@Andczej: wolałbym polować za używanym Lenovo Y700 na gwarancji. Różnica dwóch cali to żadna różnica, a wydajność nieporównywalnie lepsza.

Moim zdaniem - sprzęt kompletnie nieopłacalny, chyba, że miałby kosztować około 2000zł.
a teraz jest często poniżej 700$. Około 2750zł za takiego laptopa wydaje się być dobrą ceną, bo w Polsce ciężko za taką kwotę kupić coś podobnego. Oczywiście należy pamiętać o podatkach i już tak fajnie nie jest, ale przecież od tego mamy DHL, który często rozlicza na podstawie deklaracji ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A teraz z punktu widzenia normalnego wykopowicza, który nie ma punktów na gearbeście i szuka
@Zielony34: aż się za głowę złapałem, jaki sens porównywać grubego ciężkiego kloca jakim jest Y700 bo jest to laptop przeznaczony do zupełnie czegoś innego z małym lekki ultrabookiem?

wydajność nieporównywalnie lepsza.


większość ludzi w pracy biurowej przecież potrzebuje mocy laptopa laptopa gamingowego ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Moim zdaniem - sprzęt kompletnie nieopłacalny


jeśli tak na to patrzysz i nie widzisz o co chodzi w ultrabookach to się
aktualnie kosztuje 2754zł (690 USD) dlatego punkty tu nie mają nic do rzeczy


@matiwoj11:
No i go też z takiej perspektywy porównuję, autor kupił laptopa w dużo lepszej kwocie, ja się odnoszę do tej normalnej czyli cena laptopa + cena przesyłki + VAT w zależności od szczęścia czy jego braku.
A teraz z punktu widzenia normalnego wykopowicza, który nie ma punktów na gearbeście i szuka ultrabooka


@Pustulka: podałem normalną cenę jaka teraz jest, jeśli ktoś miałby punkty to mógłby zejść nawet do 520$, punkty nie mają nic do tego

Lżejsze lenovo 710s z matową matrycą


wreszcie potrafisz wrzucić coś normalnego zamiast grube 2kg laptopy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Andczej:

wreszcie potrafisz wrzucić coś normalnego zamiast grube 2kg laptopy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

oho ekspert z dostępem do mojego konta paypal jak widzę?

Pamiętam dyskusję z tobą, sam przyznałeś, że będziesz kupował za dużo mniejszą kwotę z użyciem punktów, więc ciężko było ci polecić coś lepszego.
@Pustulka: Przypomnę, wtedy gdy pytałem o coś innego podobnego odnosiłem się także do normalnej ceny czyli około 3k, a co dostałem to już napisałem...

że będziesz kupował za dużo mniejszą kwotę z użyciem punktów, więc ciężko było ci polecić coś lepszego.


Pisałem, nie znaczy że tyle zapłaciłem.
Przypomnę, wtedy gdy pytałem o coś innego podobnego odnosiłem się także do normalnej ceny czyli około 3k, a co dostałem to już napisałem...


@Andczej: Tego szukałeś, twój komentarz:

Ja taką mogę mieć teraz. Znajdź mi laptopa 13' z FHD z i5 z SSD małego i lekkiego za 2,5k, bo ja nie mogę takich znaleźć a chętnie kupie.
jeśli tak na to patrzysz i nie widzisz o co chodzi w ultrabookach to się nie dziwię


@Andczej: tak, ponieważ patrze, że jeśli mam do wydania taką kase, to dlaczego nie mieć czegoś wydajniejszego? Fakt, jest cięższy, to prawda, ale co, w rękach go nosisz? Ja mam plecak, również od Lenovo, który jest zajebiście wygodny i tak samo wykonany a kosztuje grosze. Mało tego. Powiem Ci, że ja użytkuję laptopa intensywniej
@Pustulka: W innym miejscu pytałem także.

ponieważ patrze, że jeśli mam do wydania taką kase, to dlaczego nie mieć czegoś wydajniejszego?


@Zielony34: bo czasem nie chodzi o to żeby ładować w moc tylko żeby mieć coś małego lekkiego i podręcznego

ale co, w rękach go nosisz?


nie ale chodzenie kilka godzin z 1,3 vs 2,6kg to jest spora różnica

Waga? Fakt, na siłę mozna się przyczepić


na siłę.... najpierw pojmij
nie ale chodzenie kilka godzin z 1,3 vs 2,6kg to jest spora różnica


@Andczej: jesli to dla Ciebie znacząca różnica, to przejdź się do ortopedy, bo ewidentnie masz coś z kręgosłupem... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

bo czasem nie chodzi o to żeby ładować w moc tylko żeby mieć coś małego lekkiego i podręcznego


@Andczej: 13 vs 15 cali i Ty piszesz o poręcznym... spoko... ( ͡
to przejdź się do ortopedy, bo ewidentnie masz coś z kręgosłupem...


@Zielony34: tak mam, ale tak jak napisałem wcześniej w ultrabookach przecież chodzi o to żeby były lekkie

Wymiary pewnie bedą zbliżone, więc też nie ma sensu dyskutować.


jest o czym

MiAir 13 vs Y70015
30.96 x 21.09 x 1.48 cm vs 38,7cm x 27,7 x 2,6 cm
Wcale nie widać różnicy w wymiarach, zwłaszcza w grubości.

który ma moc obliczeniową
i5-6200u 8GB ramu i 940 to kalkulator?


@Andczej: w porównaniu do i-7 6700 + 960 + 8GB DDR4 to tak, letko słabawo...

30.96 x 21.09 x 1.48 cm vs 38,7cm x 27,7 x 2,6 cm

Wcale nie widać różnicy w wymiarach, zwłaszcza w grubości.


1.12cm.... serio...? -.-

Serio 1KG i 1.2cm jest warte aż tak ogromnego PRZEPŁACANIA za sprzęt? Tym bardziej, że pisze to, jako osoba, która tego sprzętu używa nie
@Andczej: za podobną cenę są HP probooki - 13", ten sam procek, ram, dysk, ale najczęściej bez karty graficznej. Wymiary 33 x 23,35 x 1,98 cm.
Spodziewalem się wyników baterii Xiaomi. Ponad 7h, ale to dopiero jak się nacieszysz nowa zabawką ( ͡° ͜ʖ ͡°)
w porównaniu do i-7 6700 + 960 + 8GB DDR4


@Zielony34: kolejny raz, nie o to chodzi w ultrabookach

Serio 1KG i 1.2cm jest warte aż tak ogromnego PRZEPŁACANIA za sprzęt?


Tak 1,3KG i 1,2 cm to spora różnica w przypadku gdy chodzi o poręczność i wygodę i lekkość.
Ty uważasz że przepłaciłem, ja nie. Tak samo jak kilku mirków którzy kupili MiAir w kilku ostatnich dniach, oni przynajmniej rozumieją jaka
@Cesarz_Polski: o to chodziło Xiaomi

@rybak_fischermann: z tego co pamiętam w HP były ekrany HD i to mnie zraziło

Spodziewalem się wyników baterii Xiaomi. Ponad 7h, ale to dopiero jak się nacieszysz nowa zabawką (


ja też, niech bateria się ułoży i myślę że spokojnie pod 8h dojdzie
kolejny raz, nie o to chodzi w ultrabookach


@Andczej: no ja rozumiem, że w ultrabookach chodzi o to, żeby było drogo, nie różniło się prawie niczym od normalnego laptopa a przy tym posiadało 1\3 wydajności porządnego sprzętu. Taka zabawka dla hipsterów... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dla mnei sprzęt byłby opłacalny, gdyby kosztował 2000zł, ale cóż, producent wie, że ludzie są skłonni zapłacić dużo więcej, by się wyróżniać
@Andczej Przykładowo, ja osobiście mogłem odczuć gigantyczną różnice przy powrocie z Chin. W walizce podręcznej jest limit wagowy. Laptop waży 1.5kg.
Miałem taką ilość elektroniki, że przekraczałem limit ponad kilogram, obsługa lotniska warunkowo zgodziła się, żebym nie musiał wyrzucać części zawartości walizki

który ma moc obliczeniową kalkulatora


@Zielony34: ale wiesz że takiej mocy jaką ma ten Xiaomi większość zwykłych użytkowników nawet nie wykorzysta i zostanie spory zapas? Przeglądarka, office, odtwarzacz muzyki i filmów. Większość ludzi nie wychodzi poza te programy i taki lekki ultrabook będzie znacznie lepszym wyborem niż super wydajny ciężki kloc.
1KG


@Zielony34: 1,3 KG

1\3 wydajności normalnego sprzętu


normalnego, bo ty tak uważasz i nie mieści się to w twoim światopoglądzie, przecież każdy normalny, powtarzam NORMALNY człowiek jak chce mieć kompa do sapera i pasjansa to bez i7 i gtx1080 to nie ma szans

a za obrażanie czarnolisto