Wpis z mikrobloga

Witam Mireczki, mała recenzja Xiaomi Mi Air 13.

Długo zastanawiałem się, jakiego laptopa kupić, zależało mi na małej i poręcznej maszynie, która będzie wykorzystywana do pracy na uczelni, czyli typowo word, excel i internet. Wymagania postawiłem sobie wysokie, laptop miał być lekki i mały do tego z fullHD i dyskiem SSD.
Najlepszym wyborem moim zdaniem był Mi Air 13, kilka razy pytałem na wykopie, a także widziałem pytania innych o polecenie innej maszyny zamiast Mi Air 13, niestety zazwyczaj kończyło się to katastrofą, bo polecano laptopy dużo grubsze lub zdecydowanie cięższe.
Krótka specyfikacja Xiaomi Mi Air 13:
i5-6200u 2.3GHz, DualCore
GT 940MX
8GB DDR4
256GB SSD
Ekran FHD
Bateria 5400mAh
30.96 x 21.09 x 1.48 cm
1.280 kg
Laptopa zamówiłem w czwartek (9.03.) w sklepie GearBest z magazynu CN, z wysyłką DHL SG – jest to kluczowa informacja, wyjaśnię to niżej.
Pomimo informacji na stronie o wysyłce 16.03., laptop wyszedł z GB dnia następnego. I tutaj okazało się, że mój wybór przewoźnika był zły, laptop musiał przejechać z CN do SG, dotarł tam 12.03., aby wylecieć z SG dopiero 14.03., powodem jest brak codziennych transportów z SG do Lipska, jak to jest na trasie HK – Lipsk, dlatego w przyszłości, jeśli będziecie mieli możliwość dopłacenia paru groszy do DHL HK lub do magazynu HK to lepiej tak brać. W tym przypadku DHL SG kosztował ~6,5$, a DHL HK ~11$.
15.03. popołudniu pojawił się u mnie w domu, laptop dostał deklarację jako netbook za 100$, dzięki czemu zapłaciłem tylko 113zł VAT. Obyło się bez telefonu od DHL i wysyłania papierów. Laptop poza swoim pudełkiem zapakowany jest w dodatkowe duże kartonowe pudełko – 37 x 27 x 11 cm, a całość to prawie 3kg.

W pudełku znalazłem poza laptopem, krzaczkową instrukcję, małą lekką ładowarkę z długim kablem USB-C i przejściówkę na nasze gniazdko.

Pierwsze co zrobiłem po wyjęciu laptopa z pudełka i włączeniu go, to wrzucenie polskiego windowsa, oczywiście możemy też przejść z CN na EN, ale miałem wolny klucz, więc wolałem skorzystać z takiej opcji.
Jestem po dwóch dniach pracy na nim, spokojnie wytrzymuje około 6h (na baterii) przeglądania internetu, muzyki, oglądania YT, word/excel – nie była to ciągła praca ale przerywana.

PLUSY
- wygodne, duże klawisze
- podświetlana klawiatura
- duży, poręczny touchpad, z dobrze działającymi przyciskami
- cienkie ramki ekranu
- dobra jakość ekranu, jest jasny, a kolory odpowiednio nasycone
- mała waga
- ładny elegancki prosty wygląd
- dysk SSD
- dobre głośniki

MINUSY
- przycisk włączania umiejscowiony nad backspace

Podsumowując – czy warto?
Moim zdaniem zdecydowanie tak, jeszcze miesiąc temu cena laptopa nie spadała poniżej 800$, a teraz jest często poniżej 700$. Około 2750zł za takiego laptopa wydaje się być dobrą ceną, bo w Polsce ciężko za taką kwotę kupić coś podobnego. Oczywiście należy pamiętać o podatkach i już tak fajnie nie jest, ale przecież od tego mamy DHL, który często rozlicza na podstawie deklaracji ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zdjęcia → LINK

LINK Xiaomi Mi Air 12 za 479,99$ z kuponem JubiMI12DE
LINK Xiaomi Mi Air 13 za 689,99$ z kuponem MIAir13LP magazyn HK


#laptopy #xiaomi #zakupyzchin #itemyzchin #pcmasterrace #gearbest
Dla zainteresowanych mój własny tag #andczejpoleca zapraszam do obserwowania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
BEZ REF: MiAir12, MiAir13
źródło: comment_D6YxBT4BaHlsxd2sqIyIgqq1xQhpsZD6.jpg
  • 184
Taki photoshop uciągnie na tym?


@jacuss: nie bawie się już więc nie pomogę

albo kilknaście kart na chromie?


aktualnie mam dwa okna chrome, na jednym 13 kart, na drugim 5 kart, do tego masa rożnego syfu w tle takich jak dropbox, spotify itd i jest cisza i zimny

Nadal jesteś zadowolony?


jeszcze jak!
@Shackmir: SG to trochę wolniejszy kurier tylko o pare dni, więc moim zdaniem to bez różnicy, ale HK teoretycznie lepszy bo szybszy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

LINK do laptopa - z kuponem Air13L za 649,99$

Jeśli kupujesz z mojego linka(powyżej) to z góry dzięki!

Co z tym zawisem, luzuje się?


nie widzę problemów, przy mocnym trzepaniu lekko się odegnie ekran i tyle ale to normalne

Jak wyglada
@Andczej: Zależy mi na czasie więc wezmę DHL HK. Trzeba im coś pisać, żeby zadeklarowali wartosć 100$ na paczce tak jak w twoim wypadku?

nie widzę problemów, przy mocnym trzepaniu lekko się odegnie ekran i tyle ale to normalne

wytrzyma ze 3 lata użytkowania?
Trzeba im coś pisać, żeby zadeklarowali wartosć 100$ na paczce tak jak w twoim wypadku?


@Shackmir: nie, jeśli napiszesz to napiszą że nie mogą tak zrobić, ja jedynie mogę poprosić aby obniżyli jeśli kupisz z mojego linka, ale nie mogę obiecać że to się uda

wytrzyma ze 3 lata użytkowania?


na to pytanie nie da się odpowiedzieć bo nigdy nie jestem tego pewny gdy coś kupie, teoretycznie powinien ale są przypadki
Jezeli DHL naliczyłby vat od wartości na paczce to było by spoko, poniewaz cene zadeklarowaną można ustalić z chińczykim. I co innego zapłacic vat od 100USD a co innego od 700 USD :/ To czy warto kupić tego laptopa zależy w głównej mierze od tego od której kwoty naliczony bedzie vat :/
poniewaz cene zadeklarowaną można ustalić z chińczykim


@grzesiek-grzyb: gearbest odpisze ci ze nie może obniżyć deklaracji jeśli ich o to poprosisz, możemy się dogadać jak z kolegą wyżej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

jeśli coś do mnie piszesz to użyj 'wołania' kliknij 'odpowiedz' lub napisz @Andczej wtedy dostane powiadomienie i bede mógł szybko odpisać
@Shackmir: jeśli potrzebujesz małą zgrabną myszkę którą wrzucasz do plecaka i czasem z niej korzystasz to ok, jeśli jesteś przyzwyczajonych do większych gejmingowych myszek to trochę ciężko ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Andczej to, dało by radę z Tobą jakoś załatwić, aby Chinol naliczył na 100$ jako netbook? Btw gdyby jednak urząd przyłapałna na VAT i byłoby zdeklarowane 100$ a rządali screena z przelewu, to nie będzie jakis kosekwencji jak w rzeczywistości będzie tam 2500zł i takie coś im się wyśle?
@mikowykopek:
Zasada jest prosta, kupujesz z mojego linka (poniżej) ja proszę Chińczyka o odpowiednią deklaracje, oczywiście musisz pamiętać że on może olać moją prośbę (nie było jeszcze takiej sytuacji), a sama deklaracja nie gwarantuje braku/niskiego VAT

Btw gdyby jednak urząd przyłapałna na VAT i byłoby zdeklarowane 100$ a rządali screena z przelewu, to nie będzie jakis kosekwencji jak w rzeczywistości będzie tam 2500zł i takie coś im się wyśle?


nie, zdecydowana
@Andczej: Kupione z Twojego linka, hajs przelany :). Jak możesz poinformować swojego Chinola, aby zrobili z tego jakiegoś netbooka czy cos w tym stylu (sam chyba najlepiej na tym się znasz). W każdym razie obiecuje przed wszyskim wykopkami, że jak przejdzie bez VATu albo niskim to przelewam Ci pozostałe mi do końca tygodnia na zycie 27 zl na konto :D