Wpis z mikrobloga

#ciekawostki #samochody #carboners

Kto posiada największą kolekcję samochodów na świecie?

Sułtan Brunei, Hassanal Bolkiah.

W jego zbiorach znajduje się około 5000 - 7000 aut (słownie: pięciu do siedmiu tysięcy). W tym jakieś 20 Koenigeggów, 300 egzemplarzy Ferrari, ponad 500 Mercedesów, 600 Rolls-Royce'ów, a nawet 11 bolidów McLaren.
Pobierz j.....n - #ciekawostki #samochody #carboners

Kto posiada największą kolekcję samoc...
źródło: comment_2CvKFLxs2ohL11C28XDuy6fvGPhrssCd.jpg
  • 64
Z wikipedii: Sułtan został uznany przez magazyn „Forbes” za jednego z najbogatszych ludzi świata. Jego majątek szacowany jest na 20–80 mld USD.

Niezła rozbieżność :)
@jesse__pinkman: rozmiary kolekcji to jedno, jej zawartość, robiąca jeszcze większe wrażenie, to drugie. Przez lata, a podobno nawet do dnia dzisiejszego, dla Sułtana Brunei były/są budowane samochody na specjalne zamówienia, których nie ma nigdzie indziej, których publicznie nigdzie nie pokazano i o których dowiadujemy się tylko z różnego rodzaju przecieków. Wystarczy wymienić kombi i sedany Ferrari, Ferrari F90, Ferrari FX (nie mylić z FXX), Ferrari F50 Bolide, Jaguara XJ220 od
Ciekawostka. Dlaczego szejkowie/sułtanowie i tym podobni są uznawani za nieprzyzwoity przypadek bogactwa, a tak ich zawsze mało na liście najbogatszych Forbsa i tym podobnych rankingów?

Otóż majątki "najbogatszych" to hipotetyczna suma ich pensji, udziałów czy posiadanych akcji w firmach w jakich pracują lub zasiadają w radach (tudzież na innych stołkach) a które to firmy publikują roczne raporty finansowe na podstawie których można to wyliczyć. Albo są notowani an giełdzie i można wyliczyć
To jest bez sensu. Wiem, wiem, nie mój problem, ale tu mowa o prawie 7000 tysiącach samochodów. Typ pewnie nawet wszystkich nie widział na żywo. Ba, przejechał się pewnie małą częścią. Przecież jakby każdego dnia miał jechać innym samochodem i zakładając, że nie dokupiłby nowych, to przeleciałby przez nie w jakieś... 19 lat.
Chore.