Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mam serwis internetowy, który zbiera opinie na temat pewnego rodzaju usługi. Co jakiś czas dostaję wiadomości od osób świadczących tę usługę, abym usunął negatywną opinię. Czasem opinia faktycznie nie trzyma się kupy i widać, że ktoś obsmarował z zemsty, czasem jednak wygląda na wiarygodną. W tym pierwszym przypadku świadczyciel usługi najczęściej grzecznie prosi o usunięcie "gdyż jest nieprawdziwa i narusza jego dobre imię", natomiast w drugim często od razu lecą żądania i groźby skierowania do sądu. Opinie usuwam w obu przypadkach, choć w drugim nieco kłóci się to z ideą serwisu, który ma przestrzegać innych potencjalnych klientów. Jednak ostatecznie najbardziej zależy mi na braku problemów i jak najdłuższym funkcjonowaniu strony.

Ostatnio zdarzyła się sytuacja, że opinia dotyczyła m.in. osoby, która ma kancelarię prawną (wspomniano o tym w treści opinii, choć rodzaj ocenianej usługi jest zupełnie niezwiązany z działalnością prawniczą). Kilka dni później dostałem maila z (najprawdopodobniej) tej kancelarii z informacją, że odnośnie autora opinii toczy się postępowanie sądowe i proszą mnie o usunięcie niezgodnego z prawdą wpisu. Co mnie zaskoczyło, to żadnego grożenia/informacji, że jak nie usunę, to i "do mnie się dobiorą". Opinię oczywiście niezwłocznie usunąłem.

Jak to z tymi stronami z opiniami jest? Czy faktycznie coś mi grozi prawnie? Taki np. Gowork i jego opinie o pracodawcach jakoś funkcjonują, no ale to duża firma. Może nie robić sobie problemów, rzucić to w cholerę i zająć się normalnymi stronami? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#prawo #ebiznes #stronywww

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling
  • 11