Wpis z mikrobloga

Mircy, jak wygląda sprawa z Passerati B5 FL? Mam okazję kupić takiego z prywatnych rąk, sedan, 2000% oryginalny przebieg 220k, klimatyzacja, grzane fotele, na bogatości, zadbany. Oczywiście 1.9 TDi ( ͡° ͜ʖ ͡°) Warto się w niego pakować? Pytam pod względem technicznym, czy naprawdę ten silnik jest taki wspaniały. Opinie w stylu "hehe Passat B5 dla Janusza" proszę sobie zachować ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#kupautozmikro #motoryzacja
  • 17
@vaxx Że się psują to wiadomo, ale nie chciałbym przechodzić tego samego co w przypadku poprzedniego Renault, gdzie auto regularnie zapewniało mi zajęcie na wolne popołudnia, oczywiście głównie elektryka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@pedopope miałem takiegi. Uwazaj na zawieszenie bo jest drogie. Uwazaj na turbo. Pamietaj o oleju bo jak je zatrzesz to około 1500 wywalisz. Spotkalo mnie to:(
@pedopope: mialem B5 z 98, przelatalem nim trasy na Zachod i jak za te pieniadze to byl super zakup, oczywiscie ze trzeba bylo zrobic to i owo, ale najczesciej poprostu wychodzilo co zaniedbal poprzedni wlasciciel. Jakby takie produkowali jeszcze to bym nowego kupil :) Wygoda, komfort za niskie pieniadze. W miare solidnie zrobiony. Niby drogie zawieszenie, ale sprobuj z takim spokojem skrecac na autostradzie przy 180kmh jadac innym autem...
@pedopope: Nie ma zasady. Na pewno we francuzach masz więcej problemów z elektryką. Nie demonizuję tych samochodów sam chciałem niedawno kupić Renault, ale tutaj na pewno jest lepiej. Jedyne co przez blisko 3 lata robiłem z elektryki to poprawiałem zamienniki lamp przednich, bo ktoś to źle zamontował. No i w zeszłym miesiącu mi szalał alarm bo coś w zamku drzwi od kierowcy się popsuło. Wymiana na nowy usunęła problem.

Z silnikiem
@pedopope: Warto. Chociaż trzeba mieć świadomość, że to już ma swoje lata i bezobsługowe nie będzie. Mimo wszystko jednak samochód pancerny, solidny, wygodny. Inna sprawa, że koszmarnie nudny, ale to typowa cecha VW ;)
oryginalny przebieg 220k,

Oczywiście 1.9 TDi


@pedopope: Żyj dalej w ciemnogrodzie, nikt nie kupuje diesla by jeździć po bułki. Chcesz fote Passata B8 z przebiegiem prawie 200tyś, stoi mi za oknem właśnie.
Żyj dalej w ciemnogrodzie, nikt nie kupuje diesla by jeździć po bułki. Chcesz fote Passata B8 z przebiegiem prawie 200tyś, stoi mi za oknem właśnie.


@Crea: z prywatnych rąk pierwszego właściciela możliwe, chociaż takich ofert nie znajdzie się prawie nigdy na otomoto
@ghost1511: co takiego psuje Ci się w aucie? Rozumiem że mówisz o B5?
Sam użytkuje b5 z 98r w benzynie 1.8t i na chwile obecną przy stanie 350k km z napraw jakie robiłem to kilka dni temu przepustnice wymieniłem bo stara zaczęła szaleć. Poza tym nie przypominam sobie abym przez kilka lat miał jakieś poważne problemy. Klocki, tarcze, zawieszenie, rozrząd, płyny, filtry, wycieraczki to normalne podzespoły które zużywają się i należy
@Defetysta: Ja mam 110 konną wersję, ojciec 90. On jeździ już chyba 10 rok i nie przypominam sobie żeby miał jakąś większą awarię. Ja mam auto 3 lata i... trzy razy nie dojechało do celu.
Pierwszy raz poluzował się jakiś przewód. Niedaleko od domu więc luz. Drugi raz przy ostrym hamowaniu bez użycia sprzęgła (dziękuję Panu któremu przy około 80km/h i deszczu, w ostatniech chwili się przypomniało, że trzeba skręcić na