Wpis z mikrobloga

Mirki co jest nie tak? od miesiące trzymam makro, ważę i zapisuje wszystko w apce, a tutaj efektów redukcyjnych można powiedzieć brak, no może poza lepszym samopoczuciem od ćwiczeń. Jakieś 10 dni temu obciąłem z węgli 150 kcal ale nic to nie dało.
Mam takie ustawione makro: 2250kcal - B 162g + T 64g + W 253g
Ja: 23 level, 183cm, 77kg, siłka 2-3 razy w tyg FBW.

Może w kalkulowaniu BMR ustawić mniejszą aktywność fizyczną, żeby się obniżyło zapotrzebowanie?
Dzięki za pomoc, bo wierzę że jesteście bardziej ogarnięci ode mnie.

  • 55
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ChoNoTu: Ok tłuszcze poprawiłem. W takim razie tak zrobię, będę trzymał takie makro, kontrolował i może będzie dobrze. Do tego FBW na siłce, trochę tabaty/ bieganie (ładna pogoda). Dziękuję za czas i pomoc. Pozwolę sobie odezwać się po jakimś czasie. Pzdr ;)
  • Odpowiedz
@tomkers: Zależy jakie są Twoje dalsze plany. Jak redukcja i trzymanie formy, to rozumiem Twoje postępowanie - chociaż tutaj zastanowiłbym się, czy nie za mało ćwiczeń na brzuch. Ja jak schodziłem z brzucha, to robiłem superserie składające się z 6 ćwiczeń.

Jeżeli jednak w przyszłości masz zamiar wyrobić większe mięśnie (klata, ręce), to i tak Ci brzuch urośnie na masie.

Ekspertem nie jestem. Mam zaledwie roczny staż na siłowni. Powodzenia.
  • Odpowiedz
@antinatalist: Rozumiem, dzięki :) tak jak napisałeś, nie mam zapędów kulturystycznych, chce wyglądać w miarę fajnie. Co do porady z brzuchem, to faktycznie coś dodam. Pzdr
  • Odpowiedz
@tomkers: spróbuj robić serie 12-10-8-6-4 zwiększając ciężar za każda seria plus bieganie na rozgrzewkę i 5 posiłków dziennie tak żeby się nażreć. Spinasz się w #!$%@? nad liczeniem kalorii i gramów a na zawody chyba się nie szykujesz. Przez 2-3 miesiące rób tylko z wolnymi ciężarami, przysiad / martwy (na zmianę), podciąganie, wyciskanie na ławce jako podstawę i to co lubisz (ze 2-3 ćwiczenia) na dodatek. Przez pół roku odpuść
  • Odpowiedz
@tomkers: w ciul osób znam które podchodziły do tematu "na profesjonalnie" i po pół roku się wykończyły. My jedliśmy full na co była ochota, ciężkie treningi i dużo snu. My mieliśmy efekty (my klatkę kończyliśmy na 120-140kg) a oni robili super nowoczesny ultra tajemny trening na rzeźbę (tajemnica było chyba to ze nic nie daje). No ale ty decydujesz.
  • Odpowiedz