Wpis z mikrobloga

Mirki co jest nie tak? od miesiące trzymam makro, ważę i zapisuje wszystko w apce, a tutaj efektów redukcyjnych można powiedzieć brak, no może poza lepszym samopoczuciem od ćwiczeń. Jakieś 10 dni temu obciąłem z węgli 150 kcal ale nic to nie dało.
Mam takie ustawione makro: 2250kcal - B 162g + T 64g + W 253g
Ja: 23 level, 183cm, 77kg, siłka 2-3 razy w tyg FBW.

Może w kalkulowaniu BMR ustawić mniejszą aktywność fizyczną, żeby się obniżyło zapotrzebowanie?
Dzięki za pomoc, bo wierzę że jesteście bardziej ogarnięci ode mnie.

  • 55
  • Odpowiedz
@tomkers: ja bym ciął węgle, a ewentualnie dołożył tłuszcze. Jaki masz trening? Ciężki i oparty na ćwiczeniach z wolnymi ciężarami, czy chodzisz sobie na siłkę pomachać łapkami na maszynach?
  • Odpowiedz
@prnppp:
Przysiady klasyczne 5x5
Wyciskanie leżąc 5x5
Wiosłowanie nachwytem 5x5
OHP(Wyciskanie żołnierskie) 5x5
Bicpes-Uginanie sztangi podchwytem 3x8
Tricpes-Wyciskanie francuskie (Skull crashers) 3x8
Brzuch-allachy / wznosy na drążku / planki 3x10-15

tłuszcze? ciekawi mnie ten pomysł. A propos węgi to ile powinienem na razie obciąż 100-200kcal? @crine:
  • Odpowiedz
@tomkers: nie, słyszałeś kiedyś o low carbie?

2g białka na kg masy ciała
60g tłuszczu
60g węgli

W sumie 1500 kcal, niby mało ale każdy dzień koncze pojedzony. Waga leci prawilnie, zaczynałem od ~92kg, teraz będzie z 87kg, czas trwania na dzień dzisiejszy to 16 dni.

3 treningi siłowe w tygodniu, żadnego cardio.
  • Odpowiedz
@tomkers: Sprawa jest prosta, nie jesz mniej niż wynosi Twoje zapotrzebowanie po prostu, tnij kcal. Możesz co prawda kombinować coś z metabolizmem, żeby więcej Ci organizm spalał, ale łatwiej po prostu przyciąć jeszcze kcal. Jak będziesz jadł mniej niż Twój organizm energetycznie wydaje, to waga będzie spadała, mówi o tym prawo zachowania energii.
  • Odpowiedz