Wpis z mikrobloga

Mirki co jest nie tak? od miesiące trzymam makro, ważę i zapisuje wszystko w apce, a tutaj efektów redukcyjnych można powiedzieć brak, no może poza lepszym samopoczuciem od ćwiczeń. Jakieś 10 dni temu obciąłem z węgli 150 kcal ale nic to nie dało.
Mam takie ustawione makro: 2250kcal - B 162g + T 64g + W 253g
Ja: 23 level, 183cm, 77kg, siłka 2-3 razy w tyg FBW.

Może w kalkulowaniu BMR ustawić mniejszą aktywność fizyczną, żeby się obniżyło zapotrzebowanie?
Dzięki za pomoc, bo wierzę że jesteście bardziej ogarnięci ode mnie.

  • 55
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dontonek: Rozumiem, właściwie to macie rację. Czyli najlepiej na razie odciąć te węgle. Ale pytanie, czy proporcjonalnie zmniejszyć wszystkie makroskładniki, czy obniżyć tylko węgle?
@crine:
  • Odpowiedz
@ChoNoTu: A jak wygląda taka rekompozycja, tzn czy m się różni? (sory za pytania ale jestem noobem). Obecnie jem zbilansowaną dietę z aplikacją i wagą pod ręką i staram się ralizować dzienne cele, jak brakuje troche białka dokłądam WPC itp.
  • Odpowiedz
@tomkers: jestes gruby i nie masz miesni, wrazliwosc na insuline lezy, nie bedziesz chudl na diecie zbilansowanej chyba ze:
- bedziesz ciezko trenowal
- bedziesz robil interwaly
co wychodzi na jedno. Przy takiej masie ciala i ilosci miesni wychodzisz obecnie na zero albo na plus. Mozesz teraz albo:
- dramatycznie obciac kalorie, co na dluzsza mete nie bedzie dobre
- dodac aktywnosci, najlepiej interwaly
I zmienic diecie na LC, kaloryka
  • Odpowiedz
@tomkers: najpierw wyliczasz zapotrzebowanie, żeby utrzymać wagę. Od tego zaczynasz. Co jakieś 2 tyg sprawdzasz swoje pomiary. Powinieneś progresować z ciężarem, a obwody powinny się zmieniać czyli więcej w łapach, klacie, mniej w pasie. Jeżeli w pasie Ci spada, a inne obwody rosną i w lustrze jest lepiej to tak powinno być. Jeżeli w pasie Ci rośnie ucinasz tak ze 200kcal. A jeżeli spada Ci w pasie i nie progresujesz
  • Odpowiedz
@bst: ziomek tylko interwały w jego przypadku mogą przynajmniej na początek nie być dobrym rozwiązaniem. Trening siłowy tak, zwiększenie aktywności w codziennym życiu też, ale zamiast interwałów niech na początek zacznie od aerobów. Jakieś szybsze marsze rowerek, basen
@tomkers:
  • Odpowiedz
@ChoNoTu: Wygląda dobrze i.. znajomo. Ja tak właśnie robię, zacząłem od 2400kcal, raz w tyg. się waże, choć większą uwagę przywiązuje do lustra. Z powodu braku efektów obcinałem własnie raz węgle -150kcal, brak efektów więc stąd dzisiejszy post = obcięcie dalej. Robie to dobrze? ;p
  • Odpowiedz
@ChoNoTu: przeciez nie musi robic VO2, interwalem bedzie tez np bieganie gallowayem, czy generalnie zmienne tempo. Choc jak by sie przykladal do treningu to juz by byl trening interwalowy.
  • Odpowiedz
@tomkers: zaczniej o tych 2400, bo może wyjść bardzo podobnie, najwyżej za jakiś czas coś zmienisz. Dobij tłuszcz do +-80, białka jest nawet ciut za dużo. Możesz dać spokojnie 150, a reszte wegle
  • Odpowiedz
@bst: tak, ale jezeli mowimy o treningu stricte typowo interwalowym hiit czy tabata, to moglby kondycyjnie miec problemy. Niech zacznie spokojnie od zwiększenia ruchu w ciągu dnia, a na typowe interwały przyjdzie czas
  • Odpowiedz
@ChoNoTu: Nie chce zbyt wracać do tych 2400 bo trochę podejście psychiczne już mnie dobija, bo po miesiącu nic się nie zmieniło. 2400 wyliczył mi właśnie @polska5ever na początek i takie makro 2400
294ww
162b
64 tł
Więc wolałbym zostać przy tym co wrzucałem powyżej po edycjach, żeby w końcu być na minusie.
  • Odpowiedz
@tomkers: Możesz spróbować podbić kalorykę do 2500, zobaczyć czy waga pójdzie w górę po 10 dniach czy się utrzyma. (bierzesz średnią z pierwszych 3 dni, potem średnią z 3 ostatnich). Jak pójdzie w górę to możesz spróbować low-carba.
Metabolizm Ci powinien przyspieszyć i nie zalejesz się(o ile nie dorzucisz samych węgli).
Potem zrzucasz z tego kilkaset kalorii i patrzysz czy waga leci (nie rób aerobów). Gdy waga zacznie spadać wolniej
  • Odpowiedz