Wpis z mikrobloga

Sprawdzałem cenę biletu kolejowego Kraków - Gdańsk i pendolino jest mniej więcej 80 zł droższe w jedną stronę, warto dołożyć?

EIP 3510 - 139 zł link: http://www.vagonweb.cz/razeni/vlak.php?zeme=PKPIC&cislo=3510/3511&rok=2016⟨=pl
TLK 38100 - 55 zł link http://www.vagonweb.cz/razeni/vlak.php?zeme=PKPIC&cislo=38100/38101&rok=2016⟨=pl

Różnica w czasie przejazdu to godzina. Co myślicie?

#pkp #pendolino #krakow #gdansk #kolej
  • 30
  • Odpowiedz
@allthethings: o ile nie weźmie bagażu dużego.

@Notomozemalaanegdotka: Pendolino jest wygodniejsze, jest w nim prąd (w TLKa może być a może być a może nie). Linki które podałeś nie pokazują zestawienie na trasie do Gdańska, tylko do Warszawy lub Gorzowa.

Ja jeździłem kilka razy Pendolino, ale zawsze łapałem promocje.
  • Odpowiedz
@Notomozemalaanegdotka: Jasne, że Pendolino. Inna atmosfera, inna obsługa, inny standard i inni ludzie. W Pendolino pierwszy raz w życiu nie odliczałem "daleko jeszcze?", bo podróż jest relaksująca i nie chce się wysiadać. Polecam z całego serca.
  • Odpowiedz
Samolot Krk-Gdańsk super, ale dolicz sobie jeszcze 50zł na Ubera zeby dostać się do centrum ;)


@Cozzie: po co? W obu miastach jest pociąg na samo lotnisko. Warto samolotem - stawiasz się na 45min. przed odlotem (warunek: tylko bagaż ręczny), godzina lotu i jesteś na miejscu :)

Pendolino kontra TLK: Ja bym wybrał TLK (tylko bezprzedziałowe!), bo w Pendolino jest po prostu ciasno. W dodatku z internetem fatalnie, bo komórki
  • Odpowiedz
@Notomozemalaanegdotka: Jasne, że Pendolino. Inna atmosfera, inna obsługa, inny standard i inni ludzie


@piker: ludzie ci sami co wszędzie :) Fakt, cena za TLK długo będzie podobna a tych kilka tanich miejscówek w pendolino momentalnie zniknie. A co do standardu - bezprzedziałowe TLK ma dobry standard, w sumie nawet lepszy niż pendolino bo są szersze siedzenia. A same Pendolino już niestety nie pachną nowością jak rok temu...
  • Odpowiedz
Pendolino kontra TLK: Ja bym wybrał TLK (tylko bezprzedziałowe!)


@Notomozemalaanegdotka: a, widzę że to TLK to jest tylko zwyczajne, puszka 8 osób w przedziale. Kiepsko. Bierz samolot.
I dzięki za namiary na ten vagonweb, zawsze chciałem znaleźć taką stronkę żeby wiedzieć co mnie czeka :)
  • Odpowiedz