Wpis z mikrobloga

Auto do 37000 zł (nie kurde, nie dołożę nic żeby kupić coś porządniejszego).
Na co dzień na krótkie dystanse po mieście; 2-3 razy w miesiącu bliskie wycieczki poza miasto; 2 razy w roku wycieczki poza Polskę.
Koniecznie mało awaryjna benzyna, bo zamierzam tym pojeździć z 5 lat, koniecznie minimum 4 drzwi, koniecznie nie starszy niż 6 lat.
Demon prędkości mi niepotrzebny, no ale wiadomo że na trasie przydałoby się coś więcej niż 90KM.
Na wyposażenie też się nie napalam, klima może być manualna, czujniki tylko z tyłu, najbardziej zależy mi żeby było sterowanie radiem z kierownicy.

Czego szukać? Giulietty mi się podobają, Mazda 3 II gen mi się podoba, ale rozważę każdą inną sensowną propozycję.
#pytanie #motoryzacja #samochody
  • 23
@pawlo896: Dobrze radzisz, dorzuć drugie tyle i kup coś porządnego, hehe. Tym bardziej, że przy obecnych cenach za 74 tysiące to wybór jak cholera. Biednego golfa, słabego focusa, meganke bez wyposażenia z silnikiem 1,2.
@advert: Podobają Ci się Giulietty to bierz. W Polsce to auto nie trzyma ceny więc możesz coś fajnego znaleźć. Fiatowskie benzyny są całkiem ok, auto jest ładne, wielkość odpowiednia nawet na wycieczkę gzdieś dalej, pod warunkiem, ze nie będziesz zabierał zbyt dużej wałówki. Kup coś co Ci się podoba a nie coś co podoba się tłumom.
@rafti77: Jak będzie chciał to czemu nie. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Każdy kupuje sobie takie auto jakie chce i takie pytanie się na wykopie jakie sobie auto kupić do bez sensu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@pawlo896: Bez sensu, prawda. Tak samo jak rada żeby dołożyć drugie tyle ( ͡° ͜ʖ ͡°) i rada żeby kupić pełnoletniego CL-a z pięciolitrowym silnikiem i zawieszeniem które się psuje od samego patrzenia.
Od tego jest właśnie wykop.
A o CL-u to @advert zapomnij - sam takiego szukam i nie chcę konkurencji ( ͡º ͜ʖ͡º)
@macabrankov: Pomnóż te 400 zł. razy 2. Około tyle podrożało OC w przeciągu ostatniego roku. Rodzice w zeszłym roku płacili 900 zł. za cały rok. W tym już 500 zł. więcej. A ja zapłaciłem miesiąc temu prawie 2000 zł. W tych dwóch przypadkach chodzi o dostawcze ponad 10-letnie. Osobówki będą do opłaty za jakiś czas, więc będzie trzeba zredukować liczbę samochodów. Jeszcze przede mną był facet i chciał ubezpieczyć jakiegoś volswagena