Wpis z mikrobloga

JUGOPOLSKIE #16
Tag do obserwowania: #jugopolskie

Na dziś moje niedawne odkrycie, które mnie oburzyło (i ciągle oburza) na tyle, że nie chcę dłużej borykać się z tym sama :D

Yugopolis i Kacper Sikora - Ocalić nas [2012]
Kim w ogóle jest Kacper Sikora?
Jest to zwycięzca 4. edycji show Mam talent (jesień 2011). W finałowym występie coverował Enjoy the silence. Co do tego wykonania, to zgadzam się z jednym z komentarzy pod filmem - bez klimatu, wykrzyczane, by pokazać, jaki to ja jestem śpiewak...
"Ocalić nas" jest pierwszym jego własnym kawałkiem... i chyba ostatnim. Do tego moim zdaniem, delikatnie mówiąc, nie wyszło. Kawałek miałki, a wokal jakiś taki bez charakteru i zdecydowanie... kozi.

Parni Valjak - Prokleta nedelja [1988]
Poniedziałkowy Walec parowy i nawiązujemy do niedzielnych pustek. Osobiście, był to jeden z pierwszych utworów Valjka, które poznałam i zapamiętałam :)
Utwór pochodzi z płyty Sjaj u očima. Jest to jedenasty album grupy.

Ciekawostka:
W 2007 roku serwis muzyka.onet.pl i wytwórnia T1-Teraz (odpowiedzialna za wydanie albumów Yugopolis) ogłosili konkurs na nagranie własnej wersji utworów "Trutka" i "Niedziela". Ten drugi to wierne tłumaczenie "Prokletej Nedjelji". Nagrodą miał być udział w nagrywaniu następnej płyty Yugopolis. Nigdzie jednak nie widzę wyników tego konkursu... ktoś coś słyszał? :)
Niemniej, w 2012 roku wyszła płyta Yugopolis 2012, będąca reedycją Yugopolis 2 i zawierająca kilka nowych utworów - w tym "Ocalić nas".

No dobra, dam ankietę ( ͡º ͜ʖ͡º)

Tagi na dziś:
#jugoslawia #chorwacja #parnivaljak #jugoton #yugoton #yugopolis #kacpersikora #mamtalent #muzyka #rock #yurock #cover

Ocalić nas od niedzieli?

  • Parni Valjak - Prokleta nedelja 66.7% (2)
  • Yugopolis i Kacper Sikora - Ocalić nas 33.3% (1)

Oddanych głosów: 3

kostniczka - JUGOPOLSKIE #16
Tag do obserwowania: #jugopolskie

Na dziś moje nieda...
  • 1