Wpis z mikrobloga

Dzień dobry #geodezja! W 2014 zlecałem wznowienie granic. Na początku 2016 brałem mapę w egib i wczoraj na spacerze zorientowałem się że na mapie nie ma zaznaczonych wszystkich punktów granicznych osadzonych (słupki betonowe) w terenie.
Z czego to może wynikać?
  • 17
@nom_om: te na mapie czy w terenie?
W terenie w czasie wznowienia granic (2014) wszystkie były nowe wstawiane bo starych nie było.

Czy aktualizacja egib nie jest częścią procedury wznowienia granic?

Dodam że to powiat kaliski jeżeli miałyby wchodzić jakieś lokalne uwarunkowania.
@kopyrta Czy wznowienie było oficjalne? (Ile zapłaciłeś?), bo jesli geodeta nie zglosil, ew nie oddal operatu, to jest taka sytuacja a nie inna. Moglo tez byc tak, ze zrobiono,tzw modernizacje egib, czyli stworzyli baze danych zamiast papierowego archiwum i ktos z wykonawcow ewidentnie w #!$%@? polecial, albo nie dostali operatu. Jest wiele opcji.
@bartula123: jak najbardziej mi zależało na oficjalnej robocie, inna nawet mi do głowy nie przyszła, sąsiedzi podpisali protokół, zapłacone było 2.500zł, działka rolna prostokątna 6ha
@kopyrta: Najlepiej jakbyś się z nim skontaktował z tym geodetą, przedstawił sytuację i zażądał wyjaśnień. Nie chcę tu nikogo osądzać, znam różne przypadki. A to że jakiś geodeta zwodzi ludzi miesiącami, albo jak dostanie pieniądze to olewa sprawę. A z drugiej strony sytuacje w których to starostwo daje dupy i "gubi" dokumentacje i sprawa wisi latami.
@Golibroda: jasne, nie feruje wyroków, problem jest taki że najwcześniej mogę w sobotę jechać tam na miejsce... A żeby wybrać się do PODGiK to bym musiał brać wolne - kolejne "koszty"...

Słabo mi się robi na myśl że może będzie trzeba powtarzać i zwoływać sąsiadów...
@kopyrta: Jestem geodetą i miałem taką samą sytuacje :) robiłem wznowienie wszystko oddane jak PODiG przykazał . Poźniej chce robić mdcp tej działki i granice zupełnie inaczej niż mierzyłem... Okazało się, że w Starostwie ktoś nie wprowadził nowych współrzędnych :) Zadzwoń do PODGiK i Ci powiedzą co i jak :)
@hasek34: dzięki za odpowiedź :) W pierwszej kolejności chce pogadać z geodetą (umówiłem się na sobotę) żeby nie miał gnoju w PODGiK jeśli nie zasługuje ;) A jeśli np. nie oddał operatu to żeby naprawił swój błąd.

Jeszcze dopytam tutaj:
Na jednym boku dł 950m, na początku graniczniki są co 100m żeby każdy wykonujący prace polowe widział granice.
I tych nie ma na mapie. Czy nawet na idealnej prostej jak znak
@kopyrta: tak bez problemu :) jak chcesz mieć pewność poproś go żeby złożył wniosek o udostępnienie tych materiałów ze starostwa ( protokołów granicznych i szkiców granicznych) dla ciebie już po podpisie w starostwie po przyjęciu do bazy.