Wpis z mikrobloga

Mireczki! Wraz z moim stowarzyszeniem poszukuję sposobów jak legalnie zdobyć oprogramowanie Microsoftu jak najmniejszym kosztem. Potrzebne jest zainstalowanie Windowsa na około 200 laptopach w placówkach dla biednych dzieci, których chcemy nauczyć podstaw programowania. Za jakiekolwiek rady i pomoc byłbym szalenie wdzięczny :)

#pomagajzwykopem #programowanie i trochę #cebuladeals
  • 64
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@fifipiw: moja dziewczyna zawsze miala linuxa w domu, od dziecka. Widze, ze w #!$%@? ja to nauczylo tera jest na infie

Instaluj ubuntu, ogarniecie na luzie. A jesli macie fundacje ktora nie wysyla materialow promocyjnych za przelany hajs tylko skupia sie na robocie chetnie Wam cos przeleje
  • Odpowiedz
@fifipiw: Na #!$%@? laptopy? Bo były pieniądze do wydania? Do takich zadań wybiera się PC bo są tańsze. Niekoniecznie nawet nówki, a poleasingowe, do tego monitory po 50-80 zł, ba, poleasingówki są często już w opcji z systemem i dwurdzeniowce chodzą po 300-400 zł sztuka...
No ale gdzie tu oczekiwać racjonalości wydatkowania od "fundacji".
  • Odpowiedz
  • 23
@FrasierCrane

Udało nam się zdobyć od jednej firmy ponad 200 laptopów, ale niestety bez oprogramowania.

za darmo


No ale gdzie tu oczekuwac umiejetnosci czytania ze zrozumieniem od bordo
  • Odpowiedz
Jak wywołać ból dupy? spytać gdzie kupić licencje na Windowsa. Linuxiarze się odezwą, że czemu nie Linux

  • Odpowiedz
@ZohanTSW nie jestem linuksiarzem, kiedyś z niego korzystałem trochę, ale pchanie się na Windowsa jest po prostu tępe i ludzie chcą to tylko opowi wytłumaczyć. Skoro mają uczyć ludzi programowania, to nauka linuksa pasuje. Jak ktoś ogarnia linuksa, zarządzanie systemem, jakieś skrypty, kodzenie, office, to na windzie też sobie poradzi. Niech się uczą elastyczności od młodego. Potem na studiach widzą tacy wychowani w bańce i płaczą że mają pasek na górze
  • Odpowiedz
@fifipiw Z jakiego miasta jesteś? Jest jakaś uczelnia w Twoim mieście?

Jako student mogę "kupić" kilka wersji Windowsa za 0 zł, jakbyś poszedł na uczelnie i poprosil studentów to może by Ci załatwili trochę kluczy ((oo)) i programy do programowania od Office itp też są
  • Odpowiedz
@FrasierCrane To jak nie czytasz komentarzy, to może zadaj pytanie najpierw, a nie od razu naskakujesz na OPa. Jeśli dostał laptopy za darmo, to teraz chce je wykorzystać. Jeśli okaże się, że kupno używek (które jeszcze działają w miarę dobrze) z systemem będzie tańsze, to nadal może tak zrobić prawda? Bo do tej pory nie wydał kasy.
  • Odpowiedz
@fifipiw: nie wiem o jakie dokładnie placówki tobie chodzi, ale jest sporo polskich dystrybutorów systemów Windows z tanią ofertą np. dla publicznych placówek oświatowych (ceny uzależnione są od rodzaju placówki i ilości licencji - ceny można też negocjować, a już na pewno przy ilości 200 sztuk). Ale to i tak będą bardzo duże koszty, bo musisz do tego wliczyć jeszcze pakiet Office (~edukacyjny) i antywirus (darmowe odpadają, bo te darmowe są zazwyczaj do użytku domowego i nie będą legalne w waszym wypadku). Pamiętaj też, że kupując licencję na Allegro i system będzie wykrywał jako legalny, to wcale nie oznacza, że taki będzie. W razie kontroli takie kombinacje zostaną wykryte.

Do tego, tak jak ktoś wyżej wspomniał - nie uzyskasz już licencji do Windowsa XP i jeśli te komputery, które dostaliście nie udźwigną 10, to linux jest naprawdę dobrą opcją.

Pracuję w placówce oświatowej (nie jako nauczyciel). Zawsze jednak jedynym problemem jest zachęcenie nauczyciela informatyki do zaznajomienia się z linuxem, bo zazwyczaj są po jakichś kursarch, dzięki którym czują się "bezpiecznie" jedynie pod Windowsem i nawet nie chcą słyszeć o czymś nowym, z czym muszą się zaznajamiać od podstaw (taka mentalność, ale nie tylko w tej branży). Dzieciaki nie mają z tym problemu, bo nie mają jeszcze swoich przyzwyczajeń no i dużo szybciej się uczą niż
FarmazonowyMsciciel - @fifipiw: nie wiem o jakie dokładnie placówki tobie chodzi, ale...

źródło: comment_qRnA5H9hvpPmQql105h7jgrPTKH2M6p9.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Jako student mogę "kupić" kilka wersji Windowsa za 0 zł, jakbyś poszedł na uczelnie i poprosil studentów to może by Ci załatwili trochę kluczy ((oo)) i programy do programowania od Office itp też są


@Thilers: czytałeś w ogóle licencje tych Windowsów? Przecież nie sztuką jest załatwić jakiegoś Windowsa, byleby nie krzyczał, że nielegal - tu chodzi o zakup w pełni legalnych systemów z naklejkami itp.
  • Odpowiedz