Wpis z mikrobloga

#szkolastandard

Z pewnością spotkaliście się z takimi wytworami. Odnotujmy, że nie nadają się one do użycia w języku pisanym (korespondencja, wypracowania itd.), za to są używane w mowie potocznej. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mam też pomysł na kolejny bajer na tym tagu - wrzucałbym tutaj czasami filmik wideo i układał do niego pytania - związane z gramatyką bądź samą treścią materiału. Używałbym humorystycznych nagrań zagranicznych komików, np. Conana O'Briena, Jimmy'ego Kimmela czy Grahama Nortona. Jak zapatrujecie się na taką ideę? :D

Standardowo zapraszam na fanpage - dzięki za wszelkie polubienia!

#angielski #angielskizwykopem #jezykangielski
PalNick - #szkolastandard

Z pewnością spotkaliście się z takimi wytworami. Odnotuj...

źródło: comment_OtQFKBqXGQ1YOnEN5XN8NlcJatD0i6TX.jpg

Pobierz
  • 73
  • Odpowiedz
@PalNick: czasem widząc ile ludzi pulsuje twoje posty językowe to mam wrażenie, że jestem jakimś geniuszem językowym. Bo to co wydawało mi się powszechnie znane okazuje się ciekawostką lub zaawansowaną wiedzą. XD
  • Odpowiedz
@kalkuba: Y'all to po prostu you all, np. zwrot do grupy znajomych. Ain't jest skrótem od isn't, aren't, am not, have not i has not, często używany w piosenkach, bo np. bardziej pasuje pod rytm/tempo. Np. He ain't a nice guy = He isn't a nice guy. I ain't done... = I haven't done...
  • Odpowiedz
Warto dodać, ze nie powinno się tych zwrotów uzywac przy powazniejszych konwersacjach, np rozmowa z profesorem na uczelni. Mozna powiedziec "Jutro zamierzam iść do teatru" a mozna "Jutro ida se do teatru"
  • Odpowiedz
Dałbym plusa, ale boję się że zostanę wpisany na jakieś gównolisty, z których żeby się wypisać trzeba wchodzić na jakieś nieznane, zewnętrzne strony.
  • Odpowiedz
@pauulinka: bardzo lubię Yung Leana, ale wstydzę się słuchać na głośnikach przy niewtajemniczonych xD

inne fajne (dla mnie) piosenki Leandora - Afghanistan, Ginseng Strip, Ten (feat u Adamn Killa), Motorola, Highway Patrol.
  • Odpowiedz