Wpis z mikrobloga

Mirki, wracam do treningów po trzech latach nic nie robienia. Na wadze przez ten czas 25 kg +, zero kondycji. W związku z tym mam krótkie pytanie, ile proponujecie spożywać kalorii po takim czasie, aby zacząć standardową redukcję?
- waga 104kg, wzrost 180 cm, 26 lat
- praca biurowa, 8h przed kompem + 2h na dojazd do pracy i powrót do domu.
- treningi 3x w tyg, potem przejdę na tryb 4x.
- aeroby 0, ewentualnie wrzucę po jakimś czasie interwały raczej.

myślałem nad spożywaniem 3000 kal 240/305/85 BWT. Co o tym myślicie? przy mojej wadze dorzucić kal czy jechać na tej ilości aż waga nie stanie?

#silownia #makro #dieta #mikrokoksy
  • 15
@beefislife: no właśnie dlatego pytam, bo wszelkie kalkulatory pokazują mi w ogóle, że żebym utrzymał wagę muszę jeść 3400 kal co uważam, że jest to sporo. Kończąc masę 3 lata temu pamiętam, że jadłem 4000 kal, ale to były treningi 5x wtygodniu + praca fizyczna.
@Karoleer: @Efenek: właśnie tutaj się zastanawiam czy dać więcej białka, a uciąć jeszcze trochę węgli. Myślę czy nie ustawić teraz 2700-2800 kal i obserwować organizmu, chciałem tylko potwierdzenia czy właśnie te 3000 to za dużo czy jednak przy mojej wadze to za mało. Również @beefislife ma rację, że mój metabolizm leży, kiedyś ważąc 90 kg i jedząc 3500 kal, waga stała w miejscu, ale teraz to już jest inna bajka
@koziar123: To co Ty robisz w pracy siedzisz 8 godzin potem wracasz do domu i znów siedzisz tylko ? Wrzuć jakiś rower na początek ( do pracy raczej za daleko więc odpada), basen, jeśli mieszkasz w bloku to popylaj schodami zamiast windą i z formą będzie coraz lepiej.