Wpis z mikrobloga

Ostatnio mój komentarz odnośnie tego aby dać się przebadać policjantowi i dmuchnąć w alkomat zebrał mnóstwo minusów. Jak to jest w Wami mireczki? Tak Was boli dmuchnięcie w alkomat przez 30 sekund? Ci co minusowali mam wrażenie nie mają prawa jazdy i tylko teoretyzują na temat dmuchania w alkomat. W Polsce na podwójnym gazie jeździ zbyt wielu kierowców i trzeba z tym walczyć. Tyle w temacie.
#motoryzacja #gownowpis #policja
  • 51
@a665321 nie #!$%@?, a prawda. Masz ograniczenie do 90 to jedziesz 90 albo ciut (!) więcej, chcesz jechać 130 to zapraszam na autobahn albo jakiś tor/opuszczone lotnisko.
Jeżdżąc z dużą prędkością powodujesz zagrożenie podobnie jak ludzie co jada ZA WOLNO.
Kontrola trzeźwości to dobra rzecz, zajmuje krótka chwilę a potrafi wyłapać dużo osób #!$%@?, swoją drogą oczywiście to, że ten limit promili powinien zostać podwyższony
@miodek898
@lanekrasz: Tak,kontrola trzeźwości to dobra rzecz ale niech będzie zgodna z prawem,a nie na zasadzie że w tym miesiącu nie złapaliśmy żadnych pijanych kierowców to będziecie stać przy najbardziej ruchliwych drogach i łapać przestępców z 0,21 żeby nabić statystyke.
@S-Type: Dokładnie! Wydaje mi się że Ci którzy jadą samochodem i nie zgadzają się na dmuchanie przedkładają literę prawa nad własne bezpieczeństwo - ktoś inny nie da się zbadać i akurat spowoduje wypadek. A jazda samochodem po Polsce jest niebezpieczna sama w sobie - po co czynić ją sobie jeszcze bardziej ryzykowną?
@miodek898: to nie chodzi o to, że jazda po alko jest ok, tylko o bezprawie. Zaczyna się na kontroli trzeźwości, co jest społecznie akceptowane, bo wszyscy wiedzą, że jazda #!$%@? to nic dobrego. Ale co będzie dalej? Rutynowe przeszukania mieszkań? Rutynowe sprawdzanie komputerów, czy nie masz nielegalnych mp3? Rutynowe trzepanko na ulicy, bo możesz mieć trawę przy sobie? Jestem za możliwością badania kierowców alkomatem, ale niech to będzie zrobione zgodnie z
@ChomikBojowy juz to jest, dlatego powinno być to jakoś zapisane w prawie że policjanci mają prawo do tego i tego, a do jakichś przeszukan tylko i wyłącznie z nakazem, a jak się go nie trzymają to wypad z roboty i proszę szukać pracy na budowie
@miodek898: Jak mnie #!$%@? robienie z Polaków ułomów bo na zachodzie to ludzie bardziej odpowiedzialni. Byłeś i widziałeś? Bo mi się zdarzyło pić chyba z większością narodowości europejskich i jakoś nie czułem się ograniczony umysłowo. Po piwie w barze wsiadał każdy do samochodu i nie było problemu. Zresztą po europie gdzie są normalne ograniczenia jeździ mnóstwo Polaków po piwie i jakoś nie słyszy się, żeby notorycznie któryś rozbijał się o drzewa
@Kiedys_Mialem_Fejm daleko mi do robienia z Polaków ulomów. Wręcz przeciwnie. A teraz lecimy z odpowiedziami:
1. Byłem i widzialem
2. W krajach gdzie jeździ się zgodnie z przepisami, np w Niemczech, każdy jeździ spokojniej, czy to Polak, czy Czech - bo po prostu nie stresuje się że zaraz ktoś mu siadzie na błotniku. A wjeżdżając na nasze podwórko od razu człowiek się bardziej stresuje, bo tir zaczyna robic "pressing" ktoś titnie i
@miodek898 slusznie zauwaza @chomikbojowy . Tyczy sie to rowniez Waszego podejscia @S-Type @lanekrasz @oldscholka .
Moi drodzy, wychodzenie z zalozenia, ze "mi to nie przeszkadza, bo i tak nie pije jak prowadze" jest rownoznaczne z tym, ze nie mielibyscie nic przeciwko rutynowej kontroli rachunku w banku, bo i tak nie kradniesz; wyrywkowego testu na srodku ulicy czy zazywasz nielegalne substancje (bo nie zazywasz) i tak dalej.
Jezeli dopuszczasz wyrywkowe kontrole na obecnosc
@miodek898: W Niemczech się jeździ spokojnie? xD

Mieszkałem tam przez pół roku i 3 razy ktoś jechał za mną i mi walił długimi po wstecznym bo mu się coś nie spodobało. Raz dziadek cofnął na skrzyżowaniu we mnie i jak zobaczył, że średnio u mnie z Niemieckim chciał dzwonić po adwokata i policję, że mu w tyłek wjechałem. Na szczęście w pobliżu był ziomek Niemiec i wszystko się dobrze skończyło. Nie
@Bartpabicz tylko że wszystkie te kontrole o których piszesz dotyczą tylko jednej osoby, a pijana osoba jadącą autem ma wpływ na wszystkie osoby które z nią jadą i na wszystkie auta które mija. Jakby jechał sam , po drodze na której nikt nie jeździ to niech sobie nawet palonego absynta pije.
@Bartpabicz Tylko widzisz jest pewna różnica między byciem cwaniaczkiem z ukrytą kasą na koncie, a #!$%@? stanowiącym jeszcze większe zagrożenie na drodze niż typowy kierowca, bo niektórym procenty dodają odwagi i brawury. Po prostu kontrole trzeźwości są jak dla mnie niezbędne, żeby odsiać bydło od kierowców. Jak inaczej policja ma sprawdzić czy prowadzący auto nie pił? Wysłać mu zaproszenie na badanie z tygodniowym wyprzedzeniem?
@Bartpabicz przecież pisałem że tego typu rzeczy powinny być wyłącznie z NAKAZEM odgornym a nie na wyrywkowe kontrole. To moze najlepiej w ogóle odebrać prawo policji do robienia czegokolwiek?