Wpis z mikrobloga

Ostatnio mój komentarz odnośnie tego aby dać się przebadać policjantowi i dmuchnąć w alkomat zebrał mnóstwo minusów. Jak to jest w Wami mireczki? Tak Was boli dmuchnięcie w alkomat przez 30 sekund? Ci co minusowali mam wrażenie nie mają prawa jazdy i tylko teoretyzują na temat dmuchania w alkomat. W Polsce na podwójnym gazie jeździ zbyt wielu kierowców i trzeba z tym walczyć. Tyle w temacie.
#motoryzacja #gownowpis #policja
  • 51
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 3
@ChomikBojowy I cała ta afera kręci się wokół formalności? Wejdzie przepis, policja będzie na jego mocy robiła dokładnie takie same kontrole i wtedy już będzie ok?
  • Odpowiedz
@miodek898
@S-Type

Wybaczcie, ale to dość typowa odpowiedź - usprawiedliwianie konkretnego przypadku konkretnymi zaletami, bez brania pod uwagę szerszego kontekstu. Ja rozumiem, że mniej śmierci na drodze to ważna sprawa. Jednakże na ołtarzu bezpieczeństwa składacie jedną z najważniejszych zasad prawa:
  • Odpowiedz
Napisałeś to:

"Kontrola trzeźwości to dobra rzecz, zajmuje krótka chwilę a potrafi wyłapać dużo osób n--------h, swoją drogą oczywiście to, że ten limit promili powinien zostać podwyższony"

Miałeś na myśli np. donos od sąsiada albo zgłoszenie od kierowcy jadącego za zygzakującym?

@lanekrasz
  • Odpowiedz
@Bartpabicz: Ok, zastanowiłem się.
"wszak ludzie po narkotykach częściej krzywdzą innych niż trzeźwi" - Ludzie w zetknięciu z naćpanym mają możliwość ucieczki, dzieje się to wszystko nie w ułamku sekundy lecz dużo dłużej. W aucie nie masz możliwości ucieczki, jesteś zamknięty i wypadki są czasem śmiertelne, czyli powodują duuużo większy uszczerbek na zdrowiu (nie wiem czy dobre wyrażenie) niż fikanie z poćpuchem.
  • Odpowiedz
I cała ta afera kręci się wokół formalności? Wejdzie przepis, policja będzie na jego mocy robiła dokładnie takie same kontrole i wtedy już będzie ok?


@S-Type: tak w tym dla mnie jest cały problem, bo za samymi kontrolami jestem za*. Skandaliczne jest dla mnie gdy policja działa wbrew prawu tłumacząc się wyższym dobrem, w czasie gdy w drugą stronę to nie działa i np przechodząc na czerwonym świetle bez spowodowania
  • Odpowiedz
@miodek898 możesz tworzyć scenariusze z ucieczkami po prześcieradłach, kopnięciach z półobrotu lub puszczania fireballi - statystycznym faktem jest, że ludzie po narkotykach częściej krzywdzą innych niż trzeźwi. Okolicznosci konkretnych przypadków nie mają kompletnie nic do rzeczy. To dobry argument, ale w tej dyskusji nie zmienia zupełnie nic.

Zatroskana władza może wyjść z taką inicjatywą. Tudzież według zwolenników ratowania żyć na drodze (i poza nią) - czym prędzej powinna.
  • Odpowiedz