Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki, za 2 miesiące piszę maturę, tak się teraz zastanawiam, z jednej strony sobie programuję i jest fajnie, i poszedłbym na jakąś polibudę (ale coraz więcej osób mi to odradza, że nie ma sensu się męczyć z elektrotechniką itd. i lepiej iść np. na uniwerek tylko po papier), a z drugiej strony chciałbym iść na studia ekonomiczne. Ogólnie nie jestem zbytnio zainteresowany informatyką "przemysłową" bardziej wolę klimaty "korpo it ( ͡ ͜ʖ ͡)" Czy dużo stracę idąc np. na jakiś Uniwersytet Ekonomiczny na ekonomię bądź FIR, a w międzyczasie dalej się będę samodzielnie doszkalał w kwestii programowania? Z tego co rozumiem jakichś wielkich problemów ze znalezieniem pracy jako programista bez studiów nie będę miał, a po studiach ekonomicznych będę mógł w razie czego szukać pracy w korpo (i tak znam już bardzo dobrze 2 języki obce więc pewnie bez tych studiów nie miałbym problemów). Był ktoś w takiej sytuacji? Jeszcze jest opcja iść na studia ekonomiczne, a potem tylko zaocznie informatyka ale to już mocne wybieganie w przyszłość, uczyć się nie boję ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#ekonomia #fir #informatyka ♯programowanie #studia #korposwiat #korpo

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop

Jak w opisie

  • Polibuda informatyka 33.0% (31)
  • Uniwerek Informatyka licencjat 13.8% (13)
  • Uniwerek Informatyka Inżynier 17.0% (16)
  • Studia Ekonomiczne z samodzielną nauką programowan 36.2% (34)

Oddanych głosów: 94

  • 11
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: nie ma sensu iść na uczelnię "tylko po papier", wtedy lepiej nie iść w ogóle

co rozumiesz przez korpo IT? bazy danych, obsługa serwerów, czy np. analiza finansowa?

jeśli chcesz być bliżej strony biznesowej to polecam MIESI na SGH:
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: po studiach ekonomicznych np. w pracy analityka często dużo się programuje, ale robi się to w innych językach i innych celach niż w IT. Na dobrej "ekonomii" masz zastosowania ekonometrii, statystykę matematyczną i programuje się w: Matlab, Stata, R, EViews, SPSS, SAS. Jest to "inny świat" niż C++, Java, PHP i inne języki "IT". Pytanie co Cię bardziej kręci.
  • Odpowiedz
@stachulec: Gdzie masz sieci neuronowe i machine learning na SGHu? :O
@AnonimoweMirkoWyznania: Ja studiuje MIESI na Sghu i sam sobei programuje i żałuje, że nie poszedłem jednak na UW na infe albo chociaż na MSEM. SGH strasznie rozlewniwia, a lektoraty z języków raczej dałby na minus. Z angielskiego miałem CPE jeszcze w liceum, więc marnowałem czas, czasami poprawiając lektorkę, a z niemieckiego to jest #!$%@?, ale co z
  • Odpowiedz
@invtraveler: na przedmiotach ze ZWiADu, bodajże Reguły decyzyjne II u Kamińskiego, i gdzieś jeszcze ale strasznie po łebkach
ogólnie cała specjalność Metody Analizy Decyzji jest godna polecenia jeśli chce się iść w BI od strony biznesowej (nie twarde IT)
co do programowania - teraz widzę że tłuką Pythona, za moich czasów był R:
http://mwlab.sgh.waw.pl/

co do konkurencyjności to chodziło mi bardziej o ogólne podejście niż w konkretnej organizacji
  • Odpowiedz