Wpis z mikrobloga

@Herubin:

Równouprawnienie tak bardzo...

No cóż - biologia ma w dupie ideologię ;]
Ale, PO coś w temacie zrobiło (podniosło wiek do 65), no i przyszedł PiS ;]
  • Odpowiedz
@invtraveler: Nie narzekam, zwyczajnie tłumaczę skąd różnice. Zauważ, że teraz mamy inne czasy, obecni emeryci żyją jeszcze innymi standardami. Gdy my będziemy emerytami, te statystyki mogą się drastycznie zmienić. Kobiety coraz więcej pracują, a coraz mniejszą uwagę poświęca się wartościom rodzinnym. Dla dzisiejszych emerytek bałagan w domu to wstyd, a brak obiadu dla męża, ciasta dla wnuków i domowych przetworów to katastrofa. Dla przyszłych emerytek katastrofą będzie życie poniżej poziomu.
  • Odpowiedz
Może mi ktoś do c---a wytłumaczyć dlaczego kobiety mają wcześniej emeryture jak żyją dłużej?


@stefan-szusterman: dlatego, ze po drodze rodzą dzieci i zajmują się domem, ich kapital przez to jest niższy tak samo jak wypłata względem wyplaty mezczyzny na analogicznym stanowisku, a po przejsciu na emeryturę zajmują sie wnukami. Poza tym dlugosc bycia na emeryturze nie wynika tylko z dlugosci zycia ale takze z przechodzenia na wcześniejszą emeryturę wlasnie czesto
  • Odpowiedz
Czyli kobiety powinny płacić wyższy ZUS. To chyba uczciwe, niech się jakiś różowy pasek wypowie.


@8c7b: nie. Wystarczy, że mamy niższe pensje, rodzimy i wychowujemy dzieci i w konsekwencji mamy niższe emerytury.
  • Odpowiedz
@wtf2012:

Wystarczy, że mamy niższe pensje,

Macie niższe pensje przede wszystkim dlatego że kobiety przeciętnie wybierają gorzej płatne zawody (przykładowo u mnie na informatyce były 4 dziewczyny na roku).
  • Odpowiedz
@wtf2012:

chodzilo mi o poziom pensji na analogicznym stanowisku

Być może (jest to szczere być może, a nie stwierdzenie faktu) kobiety pracują mniej wydajnie. Dodatkową przyczyną tego stanu rzeczy jest to że pracodawcy muszą uwzględniać że kobieta może zajść w ciąże i przejść na urlop macierzyński (który defacto jest uwzględniony jako okres pracujący (chyba 80% stawki, nie pamiętam dokładnie)).

Mowisz o informatyce, panow ksiegowych tez nie ma
  • Odpowiedz