Wpis z mikrobloga

@mic327: wygląda na typową aplikacje LM2596. Działa dobrze i jest dość niezawodne, powinno być ok.

[edit] jednak nie LM, po przyjrzeniu się zobaczyłem, że tam jest scalak w obudowie, w jakiej ten LM nie jest produkowany. Ale i nie obawiałbym się, takie moduły zwykle są dość pewne.
@Jarek_P: Wystarczy podłączyć to do akumulatora? A potem do tego np. nawigację? Będzie stabilne napięcie i nie puści np. 12v na telefon? :D Czym ona się różni od tych wielkich przetwornic za 30 zł itd :D
@mic327: musiałbyś zarzucić jakiś przykład do porównań, ale może się różnić np. mocą wyjściową. Albo faktem zamknięcia tego w obudowie i sprzedawania jako produkt finalny, a nie półprodukt.

Co do tego modułu - o puszczenie 12V bym sie nie obawiał, bardziej o ewentualne przepuszczanie zakłóceń od zapłonu czy rozrusznika, ale te wszystkie ładowarki samochodowe (nawet markowe) bynajmniej nie mają bardziej złożonej konstrukcji, a sobie radzą. Jak się boisz, to najpierw powoź
@mic327: A zignoruj to co pisałem, myślałem że chodzi o inną przetwornice, jeżeli chodzi o tą to na 80% będzie ok ale nie dowiesz się do póki nie kupisz.

Ogólnie problem polega na tym że wszelkie komputerowe złącza USB dają na wyjściu równo 5V i wszystko jest fajnie gdy podłączasz pendrive czy inne badziewie, natomiast gdy chcesz naładować telefon napięcie na wyjściu musi być większe by nie spadło do napięcia progowego
@TheDuck: Dzięki za taką obszerną odpowiedź. :D Nawet miałem podobne podejrzenia. Czyli mówisz że warto zainwestować w jakąś lepszą przetwornicę? Mógłbyś podesłać linka do innej?