Wpis z mikrobloga

Właśnie miałbym wypadek, bo kierowca jadący drogą z pierwszeństwem (patrz obrazek) chciał zjechać z niej prosto i włączył prawy kierunkowskaz, a ja z tej prawej chciałem wyjechać i myślałem, że mogę jechać. Na szczęście skończyło się tylko na podniesionym ciśnieniu. Ludzie, jak jedziecie prosto (nawet jak zjeżdżacie z drogi z pierwszeństwem), to nie sygnalizujcie skrętu w prawo!

#prawojazdy #bezpieczenstwo #samochody
ponton - Właśnie miałbym wypadek, bo kierowca jadący drogą z pierwszeństwem (patrz ob...

źródło: comment_5xoDugn7euQRGmzsfb6mbIVIwdXOlezc.jpg

Pobierz
  • 80
@ponton: i bardzo dobrze zrobił, że włączył prawy kierunkowskaz, to jest zgodne z przepisami, bo kierunkowskaz pokazuje zmianę kierunku jazdy. Tak samo - jak jadąc na tym skrzyżowaniu w lewo - nie musiałby go włączać wcale (choć ja np. włączam i tak). A dwa - jak już wspomniał @Kapitan_Zurow, nigdy nie ufaj kierunkowskazowi aż ktoś nie zwolni, nie zacznie skręcać. Równie dobrze - może czekać na jelenia i zrobić dzwon
@ponton No ile można...
Kierowca ma obowiązek sygnalizacji kierunkowskazem każdy zamiar zmiany kierunku jazdy lub pasa ruchu.
W Twoim przypadku kierowca jadący prosto który Ci "wyjechał" miał #!$%@? OBOWIĄZEK dać kierunek w prawo, bo zmieniał pas ruchu, który skręcał w lewo. A Ty mu bezczelnie wymusiłeś pierwszeństwo, na dodatek lecąc do niego z mordą - 500 złotych i 6 punktów karnych.

Z łaski swojej zacznij jeździć według zasad kodeksu ruchu drogowego
Slowbro - @ponton No ile można...
Kierowca ma obowiązek sygnalizacji kierunkowskazem ...

źródło: comment_16lGKZQoQrO9n8J369PCqX3eKSk6QStw.jpg

Pobierz
Ot, brak ograniczonego zaufania


@haslopracowe: zasada ograniczonego zaufania nie oznacza tego o czym mówisz.

i bardzo dobrze zrobił, że włączył prawy kierunkowskaz, to jest zgodne z przepisami, bo kierunkowskaz pokazuje zmianę kierunku jazdy

Kierowca ma obowiązek sygnalizacji kierunkowskazem każdy zamiar zmiany kierunku jazdy lub pasa ruchu. W Twoim przypadku kierowca jadący prosto który Ci "wyjechał" miał #!$%@? OBOWIĄZEK dać kierunek w prawo, bo zmieniał pas ruchu, który skręcał w lewo.


@
Ludzie.
Pierwszeństwo łamane to ZAWSZE kierunkowskaz. Nawet, jeśli jedziemy cały czas z pierwszeństwem!

Osoby, które zdawały prawo jazdy dawno temu uważają inaczej, bo wtedy przepisy wyglądały nieco inaczej. Teraz JEST OBOWIĄZEK używania kierunkowskazów!

http://www.info-car.pl/infocar/artykuly/kierunkowskazy-na-pierwszenstwie-lamanym.html

Co do jazdy na wprost na takim skrzyżowaniu też tam macie wszystko wyjaśnione.
@ponton ja tak prawko raz #!$%@?. Dokladnie na tym co opisujesz. A ja ma szczescie dopiero co ruszalam, bo przepuszalam inne samochody wiec jechalam dosc wolno. A gosc #!$%@? ostro. Zjeby sa wszedzie.
@mortasmortas

Art. 22.5. Kierujący pojazdem jest obowiązany zawczasu i wyraźnie sygnalizować zamiar zmiany kierunku jazdy lub pasa ruchu oraz zaprzestać sygnalizowania niezwłocznie po wykonaniu manewru.

Jedziesz w lewo - zmieniasz kierunek jazdy, sygnalizujesz skręt w lewo;
Jedziesz w prawo - zmieniasz kierunek jazdy i pas ruchu, sygnalizujesz skręt w prawo;
Jedziesz prosto - zmieniasz pas ruchu w prawo, więc sygnalizujesz skręt w prawo

dzieciarnia na wykopie interpretuje przepisy xDDD

@peszmerd wiadomo, kto
Slowbro - @mortasmortas 

Art. 22.5. Kierujący pojazdem jest obowiązany zawczasu i wy...

źródło: comment_oHqVHVOmkt5a1lv6wjuARIGwOViSTtjK.jpg

Pobierz