Wpis z mikrobloga

Stoję w sklepie - środek wsi w której moi rodzicie chcą w spokoju dogorywać na emeryturze. Patrzę, słucham i ściska mnie w gardle co tu się k---a o--------a. Sklep z------y ludźmi jak za PRLu, bo sobota rano przecież, więc im wcześniej się pójdzie tym lepsze gnaty się kupi. Mieszkańcy kupują produkty, wędliny, jajka, chleb są też wąsaci amatorzy taniego wina. Kolejka maleje, przede mną chłopczyk lvl może 10. Kupuje wczorajszy chleb bo tańszy. Chłopiec bardzo biednie ubrany, widać po ubraniach, że zmieniały właściciela przynajmniej raz.
Sklep pustoszeje, ekspedientka patrzy na mnie i zagaduje co tam u rodziców i na ile przyjechałem. Nie wytrzymałem po chwili rozmowy i zapytałem o tego gówniaka co chleb kupował. Ekspedientka mi mówi, że tu połowa wsi to na zeszyt kupuje. Wilkowyje.jpg?
- Pani kochana, przecież oni mogliby sobie sami jedzenie wyprodukować, przynajmniej część. Jakąś świnkę wyhodować, kury, warzywa, owoce przerobić i zawekować na zimę.
- Panie, tu nikomu się nic nie chce.
Kupiłem fajki i wyszedłem, do tej pory nie mogę przestać o tym myśleć. Jak można doprowadzić się na skraj ubóstwa mając praktycznie wszystko by jeść lepiej i zdrowiej niż celebryci. Sam z---------m kilometry do rodziców, żeby coś uwędzić, zrobić jakąś swojską kiełbasę, szynkę. Kapustę kiszoną, ogórki na zimę. Kompoty, dżemy, winka itp. Żeby było taniej, smaczniej i żeby nie truć żony i dzieciaka tą chemią ze sklepu.
Czasem tak myślę, że większość ludzi w Polsce ma biedę, przez niezaradność życiową albo lenistwo. Bardzo mi k---a przykro się dziś zrobiło. Musiałem się wyżalić. Dziękuję.

#gorzkiezale #zalesie #patologiazewsi #bieda
  • 139
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MlodyBog: Wydaje mi się, że jednak nie. Wyżej koledzy pochodzenia wiejskiego pisali, że w obecnych czasach małe gospodarstwa nie mają szans na przetrwanie, więc po co się męczyć? Lepiej w--------ć chleb z promocji?
  • Odpowiedz
@zarejestrowalemsie: widać, żeś postrzeganie jak wzorowy Janusz który wszystko wie najlepiej i jego wizja najlepsza i on wie najlepiej. Policz koszty i wylicz co wyjdzie taniej, nie zawsze to co sam zrobisz to wyjdzie taniej więc nie p-----l. Kiedyś się hodowało ale czasy się zmieniły i teraz łatwo aby taka świnia padła od tak, kiedyś może tez często padały ale jak w sklepie było drożej albo nie było w ogóle
  • Odpowiedz
@zarejestrowalemsie: hahaha xD ty człowieku jesteś naprawdę oderwany od rzeczywistości, nawet w Warszawie nadal szukają za najniższą krajową albo 1500-1700zł a co dopiero mówić o mniejszych miastach, większych miast w których płacą troche lepiej ale i koszty życia wyższe jest z 10 ale widac poraz kolejny jak znasz się na temacie w którym się wypowiadasz :D
  • Odpowiedz
bo za najniższą krajową to nikt już nie pracuje.


@zarejestrowalemsie:
XD Chyba niewielu ludzi znasz i masz znajomych tylko w jednym kręgu.

Chcesz mi powiedzieć że rolnik jest w stanie nauczyć się tylko jednej roboty
  • Odpowiedz
@MlodyBog: źle zacytowałem ale nie mogę edytować

@zarejestrowalemsie: czytasz co piszesz? xD

2 kolega, jego ojciec rok w rok wysprzedawał ziemię i się cieszył, że ma parę złotych w kieszeni. W domu niczego nie brakowało, aż wysprzedał wszystko oprócz domu.Kolega się wyprowadził do miasta i p------i wieś.

3 kolega, w czasie kiedy my się bawiliśmy on z---------ł od bladego świtu do ciemnej nocy jak dorośli. Ojciec miał łeb na karku i pracowitość, wykupił pół wsi i teraz ojciec kolegi nr 2 u niego z--------a jako parobek bo nie umiał być gospodarzem. Kolega jest teraz największym gospodarzem we
  • Odpowiedz
@turok2016: Kolejny z najniższą krajową wyskakuje, kto przy obecnym najniższym bezrobociu pracuje za 1300? Chyba Ci się warunki pomyliły, na byle jakiej budowie mniej jak 2tys nie zarobisz, nawet jako pomocnik pomocnika.
@Killeras: No to skoro Twoi znajomi się godzą na pracę za pensję głodową, nie podnoszą swoich kwalifikacji zawodowych i nie mają pomysłu na przyszłość to znaczy że sami są sobie winni i dobrze że taki c--j
  • Odpowiedz
@MlodyBog: No tak napisałem, skoro nie umiesz gospodarzyć to się wysprzedaj i wyprowadź. Jedz do miasta i sobie radź jak każdy. Jak ktoś ma zmysł przedsiębiorcy to czy to wieś czy centrum miasta sobie poradzi.
  • Odpowiedz
@turok2016: To się wyprowadźcie do większego skoro w małych się mało zarabia. Tyle że w dużym są większe koszta utrzymania więc wychodzi nie tak kolorowo. Jak się człowiek nie zacznie szanować to zawsze będzie gównem w oczach pracodawcy na stanowiskach w których przyuczenie do zawodu zajmuje jeden dzień. No przepraszam, ale jak się nie rozwijasz to się nie dziw, że za chwilę zastąpią cię jakąś maszyną która jest tańsza i
  • Odpowiedz
@zarejestrowalemsie: hahaha xD
Człowieku skończ się już kompromitować i zacznij się wypowiadać na tematy o których masz jakiekolwiek pojęcie a nie "zmień prace, weź kredyt". Jak ci sie nie podoba to na stanowisko twoje są inni dowidzenia, a jak zaczęło się na rynku poprawiac powoli to wpuścili juz z milion Ukrainców i nadal wpuszczają i płace znowu w dół poleciały.
  • Odpowiedz
@zarejestrowalemsie to sie nazywa bieda umyslowa i socjal... dostaja zasilki wiec po c--j maja robic... a teraz dodatkowo 500 plus... u mnie na wsi jest taka rodzina ktora ma ok 15ha wiekszosc sadów jakies malony itp i prawie wszystko zarosnieye chwastami od paru lat bo na 5 dzieci dostaja w c--j kasy a teraz dodatkowo 2.5k z 500 plus i po c--j im robić...
  • Odpowiedz
@turok2016: Kiedy opuszczałem dom rodzinny ojciec zapłacił mi za wynajem pokoju na jeden miesiąc, dał mi 100 zł na komunikację miejską, matka dała mi jedzenie w słoikach i powiedzieli: Radź sobie i sobie radzę i jestem im wdzięczny. Pierwsza praca jaką znalazłem była za 850 zł ówczesna najniższa krajowa. Nigdy więcej nie pracowałem za takie pieniądze bo to jakby ktoś napluł mi w mordę. I teraz kisnę srogo jak rozmawiam
  • Odpowiedz
@turok2016 majac 15ha malin przez ostatnie 2 lata zarobilbys kilka milionow... cena na jablka tez byla do 2014 roku i z 15ha mozna bylo spokojnie zyc... majac 50ha sadu jestes jednym z wiekszych w polsce wiec nie porownuj...
  • Odpowiedz