Wpis z mikrobloga

Stoję w sklepie - środek wsi w której moi rodzicie chcą w spokoju dogorywać na emeryturze. Patrzę, słucham i ściska mnie w gardle co tu się #!$%@? #!$%@?. Sklep #!$%@? ludźmi jak za PRLu, bo sobota rano przecież, więc im wcześniej się pójdzie tym lepsze gnaty się kupi. Mieszkańcy kupują produkty, wędliny, jajka, chleb są też wąsaci amatorzy taniego wina. Kolejka maleje, przede mną chłopczyk lvl może 10. Kupuje wczorajszy chleb bo tańszy. Chłopiec bardzo biednie ubrany, widać po ubraniach, że zmieniały właściciela przynajmniej raz.
Sklep pustoszeje, ekspedientka patrzy na mnie i zagaduje co tam u rodziców i na ile przyjechałem. Nie wytrzymałem po chwili rozmowy i zapytałem o tego gówniaka co chleb kupował. Ekspedientka mi mówi, że tu połowa wsi to na zeszyt kupuje. Wilkowyje.jpg?
- Pani kochana, przecież oni mogliby sobie sami jedzenie wyprodukować, przynajmniej część. Jakąś świnkę wyhodować, kury, warzywa, owoce przerobić i zawekować na zimę.
- Panie, tu nikomu się nic nie chce.
Kupiłem fajki i wyszedłem, do tej pory nie mogę przestać o tym myśleć. Jak można doprowadzić się na skraj ubóstwa mając praktycznie wszystko by jeść lepiej i zdrowiej niż celebryci. Sam #!$%@? kilometry do rodziców, żeby coś uwędzić, zrobić jakąś swojską kiełbasę, szynkę. Kapustę kiszoną, ogórki na zimę. Kompoty, dżemy, winka itp. Żeby było taniej, smaczniej i żeby nie truć żony i dzieciaka tą chemią ze sklepu.
Czasem tak myślę, że większość ludzi w Polsce ma biedę, przez niezaradność życiową albo lenistwo. Bardzo mi #!$%@? przykro się dziś zrobiło. Musiałem się wyżalić. Dziękuję.

#gorzkiezale #zalesie #patologiazewsi #bieda
  • 139
  • Odpowiedz
@siodemkaxx: kolega @turok2016: ma inny tryb myślenia, najlepiej jak mu z nieba by spadło 300h bo mniej się nie opłaca, ma wszystko wyliczone i #!$%@? nie przemówisz do rozumu.
Ukraińcy za chwilę znikną z Polski szybciej niż tu przyjechali.
  • Odpowiedz
@siodemkaxx: sadownictwo to delikatny temat jak i całe rolnictwo więc z tymi milionami to już daj spokój.
A skąd ty wiesz, ze ktoś nie pracuje/ z czego zyje? Socjalu to w Polsce tyle, że o jprd i takiej wysokości, że masakra.
  • Odpowiedz
@siodemkaxx: Jak będą mieć otwartą drogę na zachód to pojadą, Skoro tu się cieszą że zarabiają 3razy tyle to na zachodzie pomnożą sobie tę kwotę razy cztery. @turok2016: Jakoś ludzie żyją z tego socjalu całkiem nieźle, w biednych rodzinach na każde dziecko, jak sie rodzi kolejne a w większości biedoty dzieci rodzą się co 1,5 roku mamusia przytula 1tysiąc co miesiąc przez rok. Jak dojdą do tego alimenty
  • Odpowiedz
@siodemkaxx: znając zycie to nawet pewnie nie wiesz jakie sąsiad niby ma odmiany i w jakim stanie jest ten sad, ważne tylko, że ma a to oznacza, że jakby chciał to zarobiłby 100 milionów.
  • Odpowiedz
@zarejestrowalemsie przeczytalem inne komentarze i tak, nie jest tak latwo sprzedac gospodarstwo w ktore zainwestowalo sie setki tysięcy i dalej splacasz na nie kredyt, po 1 nie bardzo jest komu sprzedac bo w rolnictwie robo sie #!$%@? sytuacja i mlodzi nie chca zostawac ( nie wazne czy maja 20, 50 czy 200 ha) po 2 utrudnione ostatnio przepisy o obrocie ziemia... po 3 przywiazanie, jak ktos przez 30 lat to robi
  • Odpowiedz
ejne a w większości biedoty dzieci rodzą się co 1,5 roku mamusia przytula 1tysiąc co miesiąc przez rok. Jak dojdą do tego alimenty i zapomogi z MOPSu albo GOPSu mieszkania socjalne i inne to można żyć jak król.

Pojęcie o czym o rolnictwie? Jesteś rolnikiem czy masz pojęcie o byciu rolnikiem tylko?


@zarejestrowalemsie: tia, jak król xD może na zachodzie. Pochodzę ze wsi, ojciec miał gospodarstwo, mam rodzinę która ma
  • Odpowiedz
@turok2016 ma czesc sadu kolo mojego sadu... co maja do tego odmiany xD? Wazne ze to patola i nieroby... ojciec jeszcze 2 lata temu lezal non stop pod sklepem a matka co pare dni jezdzila do opieki po jedzenie, moje kolezanki mieszkajace pare domow dalej #!$%@? we 4 cale wakacje bedac w podstawowce zeby kupic sobie komputer, rok pozniej tej patoli komputer kupila opieka, bo wykluczenie medialne itd, opieka kupila im
  • Odpowiedz
@turok2016 nie #!$%@? mi tu o tym czym jest sadownictwo bo siedze w tym od dziecka i wiem o tym wszystko, znajomi ktorzy mieli ladne maliny przez ostatnie 2 lata zarobili setki tysięcy... nie ważne ze teraz bedzie max 2zl w tym roku bo wszyscy nasadzili, ale robic mogla i ta patola...
  • Odpowiedz
@siodemkaxx: my pisaliśmy o małym gospodarstwie gdzie nic się nie produkuje bo się nie opłaca nawet krowy mieć jak to koledzy pisali. Na mazowszu ludzie nie mają większych problemów ze sprzedażą. Nie wiem jak w innych rejonach. Tak czy inaczej wszystko można sprzedać.
@turok2016: I co? Gospodarstwo #!$%@? strzelił, ty się interesowałeś ale #!$%@? z tego wyszedł. Bo nie miałeś jaj zająć się tym na poważnie tylko marzenia
  • Odpowiedz
@turok2016 interesowales sie i pochodzisz ze wsi, czyli masz zerowe pojecie o obecnym życiu na wsi, sytuacji w roznych branzach rolnictwa, zmianach w prawie, cenach i o tym co i jak sie obecnie produkuje...
  • Odpowiedz
@zarejestrowalemsie: xD człowieku ty jestes naprawdę rasowy Janusz z wąsem który wszystko wie najlepiej i cóż za wnioski wyciągnąłeś xD u mnie gospodarstwo to było własnie takie świnki i kurki na własny użytek i dlategpo wiem jakie to opłacalne, npo ale cóż ty ekspercie wiesz lepiej zapewne jak to wszystko funkcjonuje, normalnie jak korwiniści.
  • Odpowiedz