Wpis z mikrobloga

Zgłaszam się do speców z #prawo i #prawopracy.
Mam umowę o pracę od 1 piździernika 2016 (czyli w kwietniu mija pół roku), co oznacza, że mam 2tyg okresu wypowiedzenia liczonego od końca tygodnia. Czy jeśli jebnę kwitami 17 marca to złapię kwiecień (i przejdę na miesiąc wypowiedzenia utykając w starej robocie do końca kwietnia) czy odejdę 31 marca (piątek) z końcem tygodnia roboczego?
  • 12
@HachiRoku: mam jeszcze lepszy pomysł, jebnij kwit i będziesz miał okres wypowiedzenia. Idziesz do lekarza i bierzesz zwolnienie lekarskie. Tak u mnie w pracy ludzie robili i podobno dobrze na tym wychodzili
@magucio: jak jebne teraz a rekrutacja jebnie to zaczynam szukania roboty od początku nie mając nic tymczasowego. Jak #!$%@? se L4 to dodatkowo jeszcze nie mogę podjąć nowej pracy (,)
Chcę zacząć nową robotę od kwietnia i chcę wiedzieć kiedy najpóźniej mogę rzucić kwity.
@HachiRoku: żaden ze mnie ekspert, ale z tego co wiem, to niektórzy pracodawcy zgadzają się na zwolnienie za porozumieniem stron i wtedy wypowiedzenie idzie zapomnienie. Zresztą, który pracodawca by chciał trzymać kogoś na wypowiedzeniu, jak wiadomo, że taki pracownik ma wtedy #!$%@? i może wałków nakręcić
@magucio: taki który jak nie ma roboty na moim stanowisku goni mnie do innych robót zasłaniając się "że pracodawca może zmienić zakres obowiązków pracownika"...
@artisss: Czekaj. Jako wariant pierwszy opisałem jebnięcie kwitami 17 marca i odejście 31 marca, a jako drugi jebnięcie 17 marca i odejście z końcem kwietnia. Dlaczego niestety?
@HachiRoku: Jebnij kwitami do 10 marca. Jak złożysz później, to zahaczysz właśnie o 1 kwietnia i wskoczysz w miesięczny okres wypowiedzenia, ponieważ okres wypowiedzenia liczony w tygodniach zawsze kończy swój bieg w sobotę (art. 30 k.p. §2[1] ) Chyba, że firma się nie połapie i puści Cię 1 kwietnia.
@tsset: przy 2-tygodniowym (staż pracy na umowie o pracę do 6 miesięcy) liczy się z końcem tygodnia. I to mi potwierdziły kadry i doświadczenie (różowy się zwalniał z fuchy tymczasowej ale u nich był cały tydzień pracujący i do niedzieli latała). Tylko nikt nie umie mi powiedzieć kiedy się kończy tydzień w firmie gdzie pracuje się od poniedziałku do piątku :D
@HachiRoku: dwutygodniowy okres wypowiedzenia kończy się w soboty, czyli będzie to już kwiecień - okres 6 m-cy pracy będzie przekroczony = 1 m-c wypowiedzenia

na wszelki wypadek jednak radziłbym zadzwonić do PIP i dopytać