Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mam 25 i problem ze zdrowiem.
Mam problemy z wypróżnieniem, tzn po porannej wizycie w toalecie muszę iść do niej za godzinę i wtedy wiem że w 100% wszystko zeszło. Jednak dalej zostaje balon w brzuchu i brzuch jest taki twardy, nic nie boli jednak czuję mega dyskomfort. Czasem oddani e stolca jest utrudnione, muszę się bardzo "starać".
Brałem różne suplementy na poprawienie pasażu jelitowego i jakieś tam efekty były znikome.
Stolec ma postać suchych, oleistych brunatno-zoltych kawałków:
- o małej średnicy i długości 5cm
- bardzo krótkich ale grubych.

Jeszcze pół roku temu po oddaniu stolca czułem próżnię że aż mnie ssalo "do środka" a teraz wręcz przeciwnie.

Nie wiem co ze sobą robić, to mogą być jakieś wrzody ale problemy z wątroba? Jem normalnie, nie jem syfu, żadnych nałogów i stresu, rzadko pije alkohol. Pije kawę przewaznie. Mało ruchu. Mój wujek miał raka jelita w wieku 50 lat jeśli to jest istotne. Jakie badania zrobić? Iść do rodzinnego i mnie skieruje na USG? To może być jakiś #!$%@? rak? Brzuch jest symetryczny i nie mam "wybulenia" tylko po lewej czy prawej stronie. Centrum balona jest pod pępkiem trochę na prawo. Oczywiscie podczas macania nic nie czuć. Trawienie wygląda tak że jedząc kukurydzę dzisiaj rano to zobaczę ją ponownie dopiero jutro wieczorem. To dobre tempo trawienia? Suplementy typu siemię lniane pomoga? Mogę iść prywatnie na USG? Lekarz coś wykryje? To jest póki co mój największy problem, bo się bardzo martwię.

#brzuch #medycyna #problemzdrowotny #szpital #lekarz #kiciochpyta #trawienie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Shyvana
  • 7
@AnonimoweMirkoWyznania: Co prawda nigdy nie mialem takich problemów, ale, kilka pytań, na które odpowiedz najbardziej szczerze jak potrafisz:
- co to znaczy wg. Ciebie, nie jem syfu? co jesz?
- ile pijesz tej kawy?
- ile spożywasz wody / innych plynow dziennie (jakich?)
- jak wyglada Twoj przykladowy dzien?
- jakie sporty uprawiasz, jak intensywnie, ile czasu siedzisz?
- ile jesz czerwonego miesa? ile jesz nabialu i jakiego? jakie slodkie rzeczy