Wpis z mikrobloga

@tryb_nocny: jakoś nie widzę żeby padło tam chociaż raz słowo "stek", więc niczego nie udowodniłeś

@zagorzanin: nie mam patentu, tak samo nie mam patentu do słowa rower, możesz to coś nazwać "rowerem wegańskim" ale to automatycznie z Twojego dania nie zrobi roweru, stek jest z mięsa i koniec tematu
  • Odpowiedz
@BillHickok:

jakoś nie widzę żeby padło tam chociaż raz słowo "stek", więc niczego nie udowodniłeś


Lol, naprawdę jak ktoś ci nie napisze jak krowie na rowie, to nie zrozumiesz? Nie łapiesz ogólnej zasady przedstawionej na sjp.pwn.pl? Katarzyna Kłosińska pisze tam o "przykładach" zjawiska, a nie jedynych możliwych przypadkach...
  • Odpowiedz
@tryb_nocny: ale wiesz co jest dobre? Nazwę to powiedzmy:
- pulpa warzywna w kształcie placka

To zaraz jeden z drugim zacznie mówić, że to tak #!$%@? nazwa jak to danie. A tak w ogóle to jesteś lewakiem, gejem i masz zakaz przyrządzania czegoś by wyglądało jak potrawa mięsna.
  • Odpowiedz
@zagorzanin: jakby ulepic placek z odchodow kopytnych, ktore to sa brazowe (odchody) i slepemu moga nieco mieso przypominac- i nazwac go ''stek obornikowy'' tez bylby stekiem bo jest dosc brazowy i ma silny zapach przypraw z pastwiska? w mysl takiej logiki niech bedzie stek weganski tez. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Meryl14015: a niech będzie! Ale nie musisz tutaj ślepego szukać. Na pewno i w tym wpisie znajdą się wielbiciele gówna. W końcu już nawet pisali, że wygląda i smakuje jak gówno to co podałem na zdjęciu. Może napisz do nich?
  • Odpowiedz
@feuer:

moje ulubione weganskie produkty sa na bazie kokosa (np weganski smalec), przy uprawie ktorego wykorzystywane sa dzieci, praktycznie niewolnicza praca ludzi i brutalnie tresowane malpy xD


Dlatego weganie bardzo często nie spożywają również tłuszczu palmowego.

@zagorzanin: A niech sobie krzyczą. Są na straconej pozycji. Nie mają po swojej ani logiki, ani językoznawców.
  • Odpowiedz
przy uprawie fasoli tez gina zwierzatka :( trzeba by #!$%@? kamienie a to i tak ostroznie


@feuer: Oczywiście że tak. Jednak żeby wykarmić zwierzęta potrzeba znacznie więcej terenu niż jakbyś żywił się w zamian białkiem roślinnym. I tak średnio żeby wyprodukować 1 kg białka zwierzęcego potrzeba około 10-15 kg białka roślinnego.
  • Odpowiedz
@tryb_nocny: Językoznawcy nie mają pojęcia o tym co jest stekiem a co nie jest, w linku który podałeś jeden z nich stwierdza jedynie że język się zmienia, ale oni nie mają na to wpływu, zmiany w języku nie kierują się logiką i opinią językoznawców
  • Odpowiedz
@zagorzanin: mysle ze nazwy kawalka miesnia zwierzecia moglyby zostac nietkniete, bo to smieszne dosc. Sama bylam wegetarianka dosc dlugo i nie wpadlam na pomysl zeby gotowac rzeczy tak zeby przypominaly mieso (moze oprocz soczewicowych klopsow, ale to raczej kwestia techniczna bo jak to inaczej rowno usmazyc) jak weganie potrzebuja bodzca jak silne zludzenie jedzenia miesa to moze dramatycznie im czegos w diecie brakuje? na przyklad miesa? w takim razie nie
  • Odpowiedz