Wpis z mikrobloga

@pwone: nie wiem, gdzie szukać i komu ufać :)
http://encyklopedia.naukowy.pl/Haploid
Plemnik i komórka jajowa to haploidy.

Haplont inaczej haploid - to w biologii organizm, którego każda komórka zawiera tylko jeden zestaw chromosomów, tj. po jednym chromosomie każdego typu.


To ja już nic nie wiem :)

Wg Ciebie:

Każdy plemnik ma w sobie chromosomy XY, komórka jajowa ma XX.

Skoro Ty pytasz mnie o źródło moich "bredni", to podaj, proszę, źródło
@pwone @faramka plemnik zawiera albo chromosom X albo Y (przekazany od ojca, który zawiera chromosomy XY), komórka jajowa zawiera dwa chromosomy X, a płeć dziecka zależy od tego, jaki dokładnie plemnik zapłodni komórkę jajową (głównie, istnieją wyjątki) - kwestia różnic we właściwościach plemników nie została jeszcze potwierdzona, ani obalona - na ten moment, z tego, co mi wiadomo "nie odnaleziono pomiędzy nimi różnic", więc metody np. Shettlesa raczej są koncepcjami, które tak
Każdy plemnik ma w sobie chromosomy XY, komórka jajowa ma XX. Podczas zapłodnienia idzie losowo po jednej literce z komórki jajowej i plemnika, więc powstać może albo XX albo XY z prawdopodobieństwem równo 50%.


@pwone: o ludzie kochane, a skad takie rewelacje?( ͡° ͜ʖ ͡°)-
Pomieszales chyba mejoze z zaplodnieniem..

@lubiepiwo: @faramka: @zolwixx: ja kiedys jeszcze czytalam, ze sterowac
@wielq: Mirq, z doświadczenia swojego (na razie raz zapłodniłem, na dniach narodziny ;)) i znajomych powiem ci, że najlepiej wychodzi jak nie ma spiny. U nas 3 miesiące próbowaliśmy codziennie w ni płodne i nic. Potem zrobiliśmy to dosłownie raz nic nie obliczjąc w sumie bo nie było okazji i to wtedy gdy już wydawało się, że dni płodnych nie ma i proszę. Trafiony zatopiony :O