Wpis z mikrobloga

żona powiedziała mi, że ma dni płodne i mam ją pokryć rano i wieczór,codziennie aż do niedzieli.
Trzymajcie kciuki, może będą z tego dzieci.
#oswiadczenie #s--s #dzieci ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • 37
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wielq: @zolwixx dobrze prawi, lepiej co dwa dni :)

@pwone: jak celny strzał nastąpi w dzień owulacji, to jest większa szansa na chłopaka. Jak np. dzień wcześniej - to na dziewczynkę. Ale w praktyce to różnie działa.
  • Odpowiedz
@faramka: A jakieś źródła tych rewelacji? Z tego co mi wiadomo jedyną szansą na zaplanowanie płci dziecka jest tzw. inżynieria genetyczna. Ewentualnie brutalna selekcja.
  • Odpowiedz
@pwone: niestety nie zapodam Ci tu tytułu żadnej mądrej książki.

Ale fakt jest taki, że silniejsze, wolniejsze i bardziej wytrzymałe plemniki to te z chromosomem X, czyli odpowiedzialne za poczęcie dziewczynki. Więc tym samym to te "dziewczyńskie" plemniki są w stanie przetrwać dłużej w pochwie i poczekać na jajeczko (jeśli znajdą się tam np. dzień czy dwa przed owulacją). Jeśli stosunek będzie miał miejsce w dzień owulacji, kiedy komórka jajowa
  • Odpowiedz
@faramka: Nie wiem gdzie słyszałaś to o czym piszesz to kompletna bzdura. Każdy plemnik ma w sobie chromosomy XY, komórka jajowa ma XX. Podczas zapłodnienia idzie losowo po jednej literce z komórki jajowej i plemnika, więc powstać może albo XX albo XY z prawdopodobieństwem równo 50%. No ok, jakiś minimalny ewolucyjny mechanizm odpowiada za to, że globalnie rodzi się trochę więcej chłopców niż dziewczynek. O płci dziecka decyduje czysty przypadek,
  • Odpowiedz