Wpis z mikrobloga

Ludzie to debile.
1 Przyjdź na strzelnicę która ma system rezerwacji online oraz podany numer telefonu na stronie, fejsie i w Google.
2 Drzyj ryja że ty chcesz strzelać teraz. TERAZ w Google było napisane że jest otwarte. Nie chcę czekać chcę TERAZ.
3 Drzyj ryja że instruktor ma lepsze słuchawki niż ty. I inni klienci (tzn ja) też mają lepsze (bo sobie kupili i przynieśli swoje).
4 W trakcie przeszkolenia z bezpieczeństwa radośnie ignoruj instruktora.
5 Wykaż wielkie oburzenie że cię wywalili za robienie sobie selfie z naładowanym pistoletem.
6 Wyjdź drąc się że ich pozwiesz i że wyłudzili od ciebie pieniądze.

To będzie seksistowski komentarz ale...


Tacy ludzie powodują zagrożenie. Mogłem tam umrzeć ze śmiechu albo coś.

#strzelectwo #strzelnica #bekazpodludzi #truestory
  • 14
@WidarX: IMHO Niewiele zdziałasz. Czy to będzie 15 minut czy pół godziny czy godzina.
W 15 minut pojętnemu człowiekowi da się wyjaśnić podstawy bezpieczeństwa. Jak człowiek jest mniej pojętny to zajmie to pół godziny.
Ale wyrobienie dobrych nawyków i oduczenie się błędnych to miesiące albo lata.
Przykładowo odwracanie się.
Człowiek naturalnie kiedy ktoś coś do niego mówi odwraca się całym ciałem. A tu musisz robić inaczej. Broń cały czas skierowana w
@wbielak: hmm, to w sumie nauwa myśl o obowiązkowych grodziach i wychwytach, ale też znowu koszta- mam y do dupy społeczeństwo nie obeznane z bronią, a najgorsze są janusze co że on we Wojsku był itd,..
#!$%@? ktoś mądrzejszy to powinien przemyśleć
@wbielak: kurczę, byłam minionej niedzieli pierwszy raz na strzelnicy i za każdym razem jak trzymałam naładowaną broń to tak się stresowałam, że właściwie pot mnie oblewał :D słyszałam rożne historie i stąd takie obawy. Ale może akurat to dobrze, bo przynajmniej miałam respekt do broni i dzięki temu nie zostałam kolejną bohaterką historii ze strzelnicy :D
@ladyoutwalking: I prawidłowo.
Najniebezpieczniej (jak wszędzie) jest za trzecim czy czwartym razem kiedy już nie ma stresu, czujesz się pewnie a nawyki jeszcze nie działają.
Wystarczy myśleć i jest ok ;)

W sumie najważniejsze to kłaść palec na spuście dopiero kiedy masz pewność że chcesz strzelać i że mierzysz tam gdzie chcesz strzelać.
Jak się dziś okazało francuscy żandarmi nie do końca to ogarniają...
@wbielak: kolega kiedyś prowadził strzelania, to dziewczyna miała zacięcie. Podniosła rękę, krzyknęła "zacięcie!" i tak stojąc z lufą skierowaną do przodu (kula w komorze nabojowej) zrobiła obrót o 180 stopni w stronę stojących za plecami ludzi xD