Wpis z mikrobloga

@Vitz: Zależy, jaki ma status ten nadpłacony VAT. Jeżeli "do rozliczenia w następnym miesiącu" to nie, a jeśli "do zwrotu na konto bankowe" to tak, można złożyć wniosek o zarachowanie takiego VATu do zwrotu w poczet zaległości (lub też niezaległej wpłaty) na podatek dochodowy. Jest to czynność o charakterze technicznym i nie powinna budzić wątpliwości po stronie US.
@janekplaskacz:
zgadza sie, ale pomyłka i przeksięgowanie to nie to samo co zwrot.

To teraz taka sytuacja, masz nadpłatę 1 mln z vat,
prosisz i przeksięgowanie na PD i stamtąd na zwrot
@janekplaskacz:
nie wiem czy autor miał na myśli nadpłacony vat, że za dużo zapłacił,
czy też miał do zwrotu,
rozważałem drugi wariant

a nie napisałem zwrot podatku dochodowego, tylko zwrot z nadpłaty PD, poza tym, podatek dochody nawet dla osób fizycznych jest zwracany przy rozliczeniu i nie widzę w tym nic co mogloby Cię zaskoczyć
@doletz: @corrs: @tsset: @janekplaskacz: @Vitz: Niestety nie można. Przerabiałem to. Co miesiąc mam zwroty vatu i nie można zrobić tak, że np. za luty wychodzi Ci 10 tys vatu do zwrotu i 10 tys dochodowego, wiec sobie przenosisz i masz luz. Dochodowy placisz praktycznie od razu, na vat czekasz. US tak łatwo nie zrezygnuje z obracania twoją kasą (VAT) żebyś miał łatwiej xD. Możesz tak zrobić jeśli
Mam nadzieję, że nie pokręciłem za bardzo.


@Harmonijka: Jak najbardziej można. Jednak działa mechanizm, o którym piszesz, i niektóre urzędy skarbowe robią podatnikom pod górkę. Niestety. A z koniem kopać się mało warto.
Jedynym problemem w tej całej operacji jest kwestia zapadalności terminów zwrotu VATu i zapłaty zaliczki w dochodowym. Dla tych, co jednak chcą się z koniem pokopać.
Pozdrawiam.
@Harmonijka: Nie twierdze, ze nie masz racji, ale ja (moja ksiegowa) od roku przeksiegowywuje vat na dochodowy (nie place vatu za wykonywane uslugi a jestem vat-eu) i co kwartal place dochodowy - vat. US nie ma z tym problemu, jak to dziala - nie mam pojecia.