Wpis z mikrobloga

  • 186
Osobiście to uważam, że najwredniejszymi polaczkami są tacy, co to ich boli 500+. Lepiej było, jak ten patol Waldek, co to siedział na bezrobociu od zawsze, zdychał z czteroosobową rodziną, jak trójka dzieci każde wakacje siedziała w domu.
Ale jak ktoś ciągnął jakieś niemieckie albo norweskie Kindergeldy w 2010 roku, to był zaradny, a i kraj ze standardem płacenia "za" dziecko był cywilizowany!
#500plus #polakicebulaki #gardze
  • 153
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Oszaty: Poza tym, jak kolega wyżej zauważył: jakie masz argumenty?
Ile 500+ możnaby ufundować z Twoich podatków (chociaż sam dochodowy)? Z moich kilka i szczerze boli mnie to, że ktoś rozwala je lekką ręką (wiem, w tym kraju powinienem być do tego już przyzwyczajony).
  • Odpowiedz
@Oszaty: Uważasz mnie za "wrednego polaczka", bo nie popieram kradzieży pieniędzy i rozdawania ich w debilny sposób?

Państwo NIGDY nie powinno pomagać ludziom poprzez rozdawanie pieniędzy. Jest to najgłupszy z możliwych pomysłów. Dużo lepszym rozwiązaniem byłoby przeznaczenie tych pieniędzy na finansowanie żłobków i przedszkol by ludzie z dziećmi mogli normalnie pracować mimo posiadania dzieci. W aktualnej formie jest to po prostu wrzucanie pieniędzy do worka bez dna z którego gówno
  • Odpowiedz
@Oszaty: ale czemu ja nie mogę mieć dzieci bo mnie nie stać (nie tylko w wymiarze finansowym, choćby i mentalnym) a mam płacić a jakiegoś patola od którego gówniarzy jeszcze dostanę po ryju? Kim ty jesteś, by mi zabierać? Sama daj cokolwiek. Cokolwiek. Ale lepiej biednemu zabrać i oddać leniwemu niż samemu pomóc komu trzeba. I kto jest chciwym polaczkiem? Czemu okradasz biednych by dać pijakom, transwestytom w sukience albo
  • Odpowiedz
@Oszaty: Mnie 500+ nie boli, raczej cieszy mnie fakt, że dzieci z uboższych rodzin będą miały trochę łatwiejsze życie i start. Problem jest tylko taki, że rozdawanie pieniędzy w takiej formie uruchomiło dwa niebezpieczne procesy: licytację polityczną (bo nie będzie się dało wygrać wyborów likwidując ten program) i impuls zniechęcania do pracy.

Najlepszym rozwiązaniem są zawsze ulgi i odliczenia od podatku. Opiera się to na zasadzie: pracujesz i masz dzieci
  • Odpowiedz
@Oszaty: musze Cię niestety poinformować, że z moich danych wynika (obracam się w nauczycielskim towarzystwie) że dzieci, jak na zielone szkoły nie jeździły, tak dalej nie jeżdżą pomimo 500+.
  • Odpowiedz
Ale tu problemem nie jest pomaganie ludziom, tylko że nas na to nie stać. Przynajmniej wg mnie, bo może niektórzy faktycznie kierują się zawiścią ;d


@Zwanek: Ale tu problemem nie jest pomaganie ludzi ani to że nas nie stać, problemem jest to że to jest kradzież pracujących ludzi na rzecz patologii, z jakiej racji mamy oddawać większość swojej pensji dla nich i to jeszcze przymusowo, jak ktoś chce to niech
  • Odpowiedz
@Oszaty: A jak by dali 1000+ to by im dwa razy bardziej pomogli, z 2000+ by cztery razy bardziej pomogli, a 10000+ to już dwadzieścia razy większa pomoc!! Pomagajmy! Przecież te pieniądze są z znikąd, wystarczy ustawa, wystarczy chcieć!!!
  • Odpowiedz
  • 0
@Nakryls: Sory, ale nie mam zamiaru kłócić się o słuszność podatków xD
Gwarantuję, że welu uważa, iż nawet podatek na wojsko, policję i straż jest zdzierstwem i instytucje te powinny być prywatne ;d
  • Odpowiedz
@Oszaty: Co za absurd. A tobie by się podobało jakby ktoś przyszedł do ciebie do domu i zabrał ci z portfela 2 stówy bo karynka z bloku obok znowu wpadła i TRZEBA jej pomóc? Dlaczego ma istnieć coś takiego jak składka na cudze dzieci, podczas gdy gros osób ciężko zapieprza żeby stać go w końcu było na własne bez wyciągania łapy? Dlaczego ktoś ma być nagradzany gotówką do ręki tylko
  • Odpowiedz
@alyaoo: bo tu też chodzi o wyrównywanie szans i zmniejszanie różnic społecznych. Oczywiście program 500+ będzie katastrofą dla finansów publicznych. Całościowo ten program te różnice jedynie pogłębia i cementuje. Aktualnie widać po poprzez zmiejszenie liczby kobiet aktywnych zawodowo. Dodatkowo, w krótkim terminie uderzy to w ZUS. Skuteczność tego programu można przyrównać do zrzucania pieniędzy z helikopterów na biedniejszymi regionami Polski...
  • Odpowiedz
@Oszaty No super, narobią więcej dzieci z wadami wrodzonymi od alkoholu oraz z rysami na psychice. Jesteś pewna, że to taki dobry cel? Ja nie bardzo.
  • Odpowiedz
@kolegapiotrek: nigdy nie będziemy równi i nie będziemy mieli takich samych szans na wszystko. Ja się na to nie obrażam - wykorzystuję to, co mam i robię swoje. Im szybciej się to zrozumie tym lepiej ruszyć naprzód.
  • Odpowiedz
@Oszaty: A może byś się w końcu tak odniosła do logicznych argumentów paru osób wyżej? Bo jak narazie rozdajesz buziaczki, wypisujesz uszczypliwości i pokazujesz, że masz pojęcie o ekonomii i działaniu państwa na poziomie 13-latka.
  • Odpowiedz
Gdyby to było w postaci ulg podatkowych dla pracujących, czy np. jakichś bonów na tańsze podręczniki, ubrania, akcesoria dziecięce


@Dziobaczka: To nadal jest socjalizm, jeżeli już to obniżyć podatki to by ich byłoby stać na podręczniki.
Jeżeli ulgi podatkowe to nie dla tych co zrobią dziecko a reszta normalnie płaci podatki, tylko dla wszystkich obniżyć podatki
  • Odpowiedz