Wpis z mikrobloga

Jak jedna tabletka ellaone kosztowała ponad 100 zł, więc co ty chłopie piszesz za bzdury.


@rurek49: Od kiedy to cena jest jakąkolwiek barierą?

Ktoś kto prowadzi życie seksualne bardzo rozwiązłe i ma często różnych partnerów to stosuje inną antykoncepcie.


Więc po co ta tabletka miałaby być dostępna bez recepty skoro na ogół stosuje się inne metody? Bo ma być "awaryjna". A "awaria" może zdarzać się często, szczególnie młodym ludziom.
A "awaria" może zdarzać się często, szczególnie młodym ludziom.


@meres: mam wrażenie, że traktujesz ludzi jak bezmyślne zwierzęta, ciągle kopulujące i robiące aborcję na życzenie co miesiąc. podasz mi jakieś statystyki, gdzie jest ukazane, że przy szerokiej dostępności tej tabletki kobiety brały ją rzeczywiście często? albo jesteś w stanie to jakkolwiek udowodnić?
@czcigodna_maupa: dziękuję za naprostowanie wykopkom tego jak działa ta tabletka, bo aż żal czytać opinie osób które nie wiedzą o czym mówią.

Natomiast nie wiem czemu twierdzisz, że ellaOne nie szkodzi kobietom. Otóż szkodzi - posiada działania uboczne. To czy to mniejszy problem niż urodzenie niechcianego dziecka, czy mniejszy, to już kwestia danej osoby.
@zafrasowany: xD
tymczasem marta w szoku ze za granica w rosmanie sa tabletki bo tam sie na nie nie rzucaja jak szczerbate na suchary. Wbrew pozorom kobiety na zachodzie nie musza usuwac ciazy codziennie bo maja na tyle zapewniona pomoc panstwa i byt ze moga sobie spokojnie wybrac i urodzic albo nie xD

w polsce nie ma wyboru wiec panstwo ten wybor musi narzucac dla dobra swoich obywateli
@zafrasowany: yyy, w Holandii nie ma Rossmana.. Zdjęcie wygląda na Kruidvat. Co ciekawe Norlevo (tabletka po prawej od Ellaona- zwykle tylko ona jest w drogeriach) jest zabezpieczona elektronicznie tak jak elektronika w MediaMarkt (chyba w każdym Kruidvacie tak jest).
@Croudflup: DNA podlega regulacji na podstawie m.in środowiska, tj różnych substancji np hormalnych, ph, ale też powiedzmy, że wie kiedy podjąć ekspresje jakich genów, a które z nich są wyciszane. Komórki zygoty mają pełny potencjał do rozwoju człowieka. Jeszcze zabrakło argumentu, że trupy też mają DNA. Ty człowieku widziałeś chociaż okładkę podręcznika do genetyki?
Oczywiście nie jest ona taka przejaskrawiona (co miesiąc), ale na pewno istnieje


@meres: "wydaje mi się" to żadne źródło wiedzy ani argument. ;) feministek jest pięć na krzyż, normalnych ludzi dużo dużo więcej.
@elder0flower: to chyba nie do mnie, cywilizacja to wolność wyboru takich tabletek na przykład. Nikt tego nie łyknie częsciej niżr az na 1,5miesiąca bo się wykończysz pieniężnie/zdrowotnie, tylko w tv się #!$%@?, że to będzie łykane z dnia na dzień. Jaki debilizm.