Wpis z mikrobloga

Słuchajcie tego. W nawiązaniu do wczorajszego wpisu o neoplastycznych blokach na warszawskiej Pradze, kilku Mirków podesłało linki wyjaśniające zagadkę. I, jak to w życiu bywa, prawdziwa historia okazała się być chyba nawet lepszą od tej którą wymyśliłem.

Otóż jest to część projektu "Universalis" artysty Grzegorza Drozda. Co jednak ciekawe, prace malarzy były kilkukrotnie przerywane, gdyż... okoliczna menelnia notorycznie obrzucała pracujących artystów kamieniami i butelkami:D

Wybrażacie sobie ten widok? Grupa studentów ASP stojąc na platformie w płaszczykach, beretach i rurkach realizuje swój projekt życia, oczami wyobraźni widząc samych siebie spacerujących dostojnym krokiem z kieliszkiem wina korytarzami londyńskiej Tate Modern w tłumie zachwycających się ich pracą widzów, a to wszystko w otoczeniu #!$%@? patolni rzucającej w niebo butelkami niczym chłopi z widłami w średniowieczu próbujący przeganiać czarownicę ze wsi. Kosmos.

Tak naprawdę to sama ta scena nadawałaby się na obraz. Są tu jacyś malarze artyści? Może dałoby się przeznaczyć taki obraz na aukcję a środki przekazać na cele charytatywne (np. na dzieci z rodzin dotkniętych alkoholizmem, chyba nawet na tym osiedlu działa jakaś fundacja). Mogłaby to być fajna akcja promocyjna dla jakiegoś biznesmena z poczuciem humoru lub galerii sztuki.


#wanderlust - tag z moich podróżniczych tułaczek.

#podroze #heheszki #humorobrazkowy #ciekawostki #sztuka #malarstwo #architektura #warszawa #polska #praga
Pobierz Dwadziescia_jeden - Słuchajcie tego. W nawiązaniu do wczorajszego wpisu o neoplastycz...
źródło: comment_lGfHUVPf5vipZs7wJHdz3Ol98G50K5YP.jpg
  • 16
@Dwadziescia_jeden: Tate Modern jest strasznie przereklamowane :/ hipsterzy w smiesznych wasikach, debatujacy nad rzezba gowna :/ Mam gdzies nawet fotke z tego. Jest kilka fajnych rzeczy do zobaczenia, ale zazwyczaj to cykliczne eventy. Z takich stalych zbiorow to moim zdaniem warte uwagi sa tylko obrazy picassa, modernizm w bylym bloku komunistycznym i plakaty.
@Dwadziescia_jeden: To są bloki komunalne dla najgorszej patoli, a biorąc pod uwagę lokalizację tych bloków i izolację przestrzenną tych ludzi to ta patologia będzie sie tylko pogłębiać. Bloki zlokalizowane są na odludziu, między jednymi torami a drugimi. Jacyś społecznicy zorganizowali tam akcje malowania bloków ale pomalowali im tylko czarne kwadraty i akcja od razu została skrytykowana że "pogłębia smutek" w tej okolicy i bloki powinny być pastelowe. Mieszkańcom z resztą też
Pobierz kubson93 - @Dwadziescia_jeden: To są bloki komunalne dla najgorszej patoli, a biorąc ...
źródło: comment_KmAz3uDhG80XUcCBg7PzuVIrVdsUxVud.jpg
@ArekJ: Pojechać tam nocą to trzeba być naprawdę pogrzanym :D Ja nie zazdroszczę kierowcom autobusów linii 245 którzy muszą tam jezdzić :D

Okolica ogólnie jest spokojna, przynajmniej po drugiej stronie torów bo tutaj jest już #grochow gdzie ja pilnuję porządku ( ͡ ͜ʖ ͡)
@Dwadziescia_jeden: W sumie to chyba trochę artyści źle podeszli do tematu. Paradoksalnie osiedlową patolę można dość szybko oswoić tylko trzeba trochę zgrać swojaka, poczęstować fają, pogadać o samochodach, "no to szacunek" i tego typu #!$%@? itp. A już w ogóle miękną im rury w sytuacjach, w których robiąc coś z inicjatywy miasta czy tam zarządu zasobów komunalnych itp. z legitymacją na szyi wchodzisz do domu Sebiksa, gadasz ze starymi, oglądasz pokój
@kubson93 dokladnie. Przejezdzam tamtedy jadac do Warszawy SKMką i zawsze widok tych trzech bloków mnie przygnębia. Mam wrażenie, że sąsiadujące więzienie znajduje się tam głównie w celach usprawnienia logistyki. Co ciekawe w murach tego żeńskiego wiezienia moja znajoma z ASP tez robiła murale.