Wpis z mikrobloga

@Belkotliszek: widze, ze znasz sie na rzeczy - ja z racji calkiem przyzwoitego łącza zwykle sciagam wszystko w 1080p z najwiekszym mozliwym rozmiarem (no, bez przesady), ale i tak sie zdarza, ze przy takich "panoramicznych" poziomych ruchach kamery obraz wyraźnie klatkuje. 45-minutowy odcinek serialu waży u mnie 3-4.5 gb. jaki format musialby miec, albo ile wazyc, zeby nie bylo tego efektu? czy 24 fps jest tu ograniczeniem?
  • Odpowiedz
@insejn: Poziome ruchy? Hmm, może chodzi ci o screen tearning przy wyłaczonej synchronizacji pionowej: https://www.youtube.com/watch?v=5xkNy9gfKOg

Stabilne 24 klatki nie powinny być widoczne jako klatkowanie, ale jeśli rzeczywiście z tym masz problem to może zainteresuj się oprogramowaniem, który w locie dokonuje interpolacji klatek, zwiększając ich ilość np. do 60 (działa to całkiem niezle w filmach aktorskich, w animacjach trochę gorzej): https://www.svp-team.com/wiki/Main_Page

A być może masz przestarzałe filtry i kodeki, komputer zbyt słaby lub odtwarzacz nie wykorzystuje sprzętu w pełni (brak akceleracji sprzętowej?). To takie strzały w ciemno, ale może akurat coś
  • Odpowiedz
@insejn: to o czym mówisz to najprawdopodobniej ghosting lub jitter. Pierwszy wynika ze słabej jakości ekranu, a drugi z niezgodności częstotliwości filmowych z ekranowymi (filmy mają 24klatki, a ekrany 60Hz, więc nie można po prostu powtórzyć tego danej klatki kilka razy, trzeba je ze sobą przeplatać). Rozwiązaniem pierwszego problemu jest kupno lepszego ekranu, a na drugi jest kilka:
- MadVR + włączenie opcji "smooth motion",
- utworzenie customowej rozdzielczości ekranu
  • Odpowiedz
@BELM0ND0 Jeśli chodzi o sam obraz to się zgadzam. Natomiast jeżeli rozkminiamy wybór materiału do pobrania, to zapomniałeś o bardzo istotnej kwestii: dźwięk. Dla mnie podludzie ściągający 1080p z 2.0 są na tym obrazku między DvdRip, a 720p.
TYLKO 5.1!!!
  • Odpowiedz
@BELM0ND0: oglądanie w dzisiejszych czasach czegoś innego niż blu ray to zwykły podludzizm


@OpsMom: przecieżte brripy z torrentów nie mają nic wspólnego z Blue Ray takim z CD. Kompletnie inny poziom kompresji. BR na płytce zajmuje 30 gb a BR z neta zajmuje 3 gb.....
  • Odpowiedz