Wpis z mikrobloga

@eldamianos: o, ładnie wyszło. pochwal się coś więcej cumplu - jakim frezem i na jakich parametrach wykańczałeś? od razu taką jakość ścianki uzyskałeś, czy polewałeś olejem/alkoholem, czy ew. wykańczałeś powierzchnie ręcznie? z jednego zamocowania machnąłeś wszystko?( ͡° ͜ʖ ͡°)
@henry_thripshaw Nie uwierzysz ale taka powierzchnia zostaje po głowicy WNT . Boczna cześć skrawająca robi robotę są to płytki do obróbki zgrubno-wyk . Sandvik może się schować ze swoimi płytkami do wykończenia ( ͡° ͜ʖ ͡°) . Zalane chlodziwem . Nr 51 028 412 płytka przeznaczona do nierdzewki . Detal robiony w trzech mocowaniach . Parametry S5000 F3000
@eldamianos: o kurde, grubo. chociaż ja też do aluminium używam frezów węglikowych do stali. a że robię na mniej sztywnej maszynie to głowic nie ma sensu nawet zakładać.
a jaki naddatek i w jakiej tolerancji jest detal? krok w dół ma kilka ładnych milimetrów na oko( ͡° ͜ʖ ͡°) u mnie na wykończenie skok max 1.5 mm mogę dać...
@henry_thripshaw Detal praktycznie bez tolerancji , więc dycha w tą czy w tą nie ma znaczenia na gabarycie, bo inaczej trzeba puścić frez na wykończenie, jeden otwór pasowany resztę można robić siekierą ( ͡° ͜ʖ ͡°) . Maszyna to haas vf4 jest sztywna ale nie jest to "Mercedes". Krok w dół 2mm , bo jest poniedziałek, normalnie można dać 5mm bez problemu hehe ( ͡° ͜ʖ